דיווח: חושף שחיתויות נוסף מסר מידע על אוקראינה-גייט

דיווח: עובד נוסף חשף מידע על אוקראינה-גייט
העובד נשען על מידע שהגיע ממקור ראשון, הוא תושאל על ידי מפקח קהילת המודיעין. עיתון "הניו יורק טיימס" דיווח אמש כי עובד נוסף שוקל להגיש תלונה רשמית אודות מגעיו של טראמפ עם נשיא אוקראינה. בדיווח נאמר כי ברשות העובד יש מידע מדויק יותר על שיחת הטלפון שהתקיימה בין השניים
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
דונלד טראמפ, 09.09.19
צילום: צילום: אי-פי

חושף שחיתויות נוסף, שיש לו מידע ממקור ראשון על פרשת אוקראינה-גייט, חשף את עצמו היום (ראשון), כך דיווחה רשת ABC. מוסר המידע, חבר קהילת המודיעין גם כן, תושאל על ידי מפקח הקהילה מייקל אטיקסון.

עיתון "הניו יורק טיימס" דיווח אמש כי עובד נוסף שוקל להגיש תלונה רשמית אודות מגעיו של הנשיא דונלד טראמפ עם נשיא אוקראינה ולודימיר זלנסקי ולהעיד בפני הקונגרס. בדיווח, נאמר כי ברשות העובד יש מידע מדויק יותר על שיחת הטלפון שהתקיימה בין טראמפ ומקבילו האוקראיני בחודש יולי. 

בסוף החודש שעבר דווח כי טראמפ ביקש מזלנסקי שיעבוד עם עורך דינו רודי ג'וליאני, בנושא בנו של המתמודד למועמדות לנשיאות במפלגה הדמוקרטית וסגן נשיא ארצות הברית לשעבר ג'ו ביידן. לאחר הדיווח טראמפ הכחיש את המעשים וטען שלא נאמר שום דבר אסור בשיחה. בעקבות כך, הכריזו הדמוקרטים על פתיחה בהליך הדחה נגד הנשיא המכהן.

אתמול הודיע שר החוץ האמריקני מייק פומפאו כי משרדו החל להעביר לבית הנבחרים מסמכים במסגרת החקירה נגד הנשיא, אך בד בבד הוא האשים את הדמוקרטים בהטרדה. לדבריו, משרד החוץ האמריקני מקדם יחסים טובים עם הממשלה החדשה באוקראינה, אך הדמוקרטים מערבים מניעים פוליטיים בחקירה שהם מנהלים בעניין קשריו של טראמפ עם הממשל בקייב.

הפופולריים