ארה"ב: הוריקן "דוריאן" צפוי לפגוע במדינות קרוליינה

הוריקן "דוריאן" צפוי לפגוע במדינות קרוליינה
המרכז הלאומי להוריקנים הודיע כי הסופה, העושה את דרכה אל דרום-מזרח ארצות הברית, עלתה לדרגה 4 מתוך 5. לפי תחזיות עדכניות הסופה תגיע לחופי פלורידה אך זו לא צפוייה לספוג פגיעה משמעותית
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
הוריקן דוריאן בדרכו אל פלורידה, 31.08.19
צילום: רויטרס

לפי תחזיות מעודכנות שפורסמו היום (שבת) סופת ההוריקן "דוריאן" צפוייה אומנם לעבור דרך מדינת פלורידה, אך זו לא תספוג את מרב עוצמתה. מדינות קרוליינה לעומת זאת צפויות להיפגע בצורה יותר קשה. מוקדם יותר דווח כי הסופה, שעושה את דרכה לחופי ארצות הברית, עלתה לדרגה 4 מתוך 5.

גורמים רשמיים בפלורידה קראו לציבור להמשיך ולהיערך לקראת הסופה. ההוריקן "דוריאן" נחשב ל"מסוכן מאוד" עם מהירות רוחות של 225 קמ"ש. החזאים צופים כי באזורי החוף יירדו עד 300 מילימטרים של גשם ואולי אף יותר.

התושבים נערכים לסופה - ומרוקנים את מדפי המים במרכולים (צילום: אי-פי)

הנשיא דונלד טראמפ אמר כי הוא עוקב אחר התקדמות הסופה ומקבל עדכונים שוטפים. הנשיא קרא לתושבים למלא אחר הוראות הרשויות, והבהיר: "זו סופה מסוכנת מאד. אנא הערכו והיו בטוחים". טראמפ אמר כי ההחלטה אם להורות לתושבים בפלורידה להתפנות מבתיהם תיפול ביום ראשון. בשל ההיערכות להוריקן, ביטל טראמפ את ביקורו בפולין בסוף השבוע, והורה לסגנו מייק פנס להשתתף במקומו בטקס לציון יום השנה ה-80 לפרוץ מלחמת העולם השנייה.

אתמול, לאחר שהסופה התחזקה לדרגה 3, הכריז הנשיא על מצב חירום במדינת פלורידה, שבמסגרתו יוענק סיוע פדרלי לרשויות. כמו כן, הורה טראמפ למשרד להגנת המולדת ולסוכנות לניהול מצבי חירום לבצע תיאום להעברת ציוד ומשאבים.

לפני כעשרה חודשים פגעה בחופי פלורידה סופת ההוריקן "מייקל" וגבתה את חייהם של 12 בני אדם. "מייקל" נחשבת לסופה החזקה ביותר שהיכתה בארצות הברית מאז שנת 1992, והחזקה ביותר שהיכתה בפלורידה מאז ומעולם. עם רוחות עוצמתיות במהירות של כ-250 קמ"ש וכמויות גשם גדולות, הנזק שגרמה הסופה נאמד ביותר משמונה מיליארד דולרים.

הפופולריים