לא לומדים: חבר לייבור הושעה בשל אמירות אנטישמיות

חבר לייבור הושעה בשל אמירות אנטישמיות
"סביר להניח שמי שעומד מאחורי ההתקפות האנטישמיות על קורבין היא השגרירות הישראלית": כך נשמע פטר ויליאמס בהקלטות שנחשפו
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
הפגנה בבריטניה נגד האנטישמיות בלייבור
צילום: צילום: אי-פי

חבר מפלגת הלייבור הבריטית פטר ויליאמס הושעה היום (שישי) מתפקידו לאחר חשיפה של הקלטות שבהן אמר דברים אנטישמיים. ויליאמס נשמע כשהוא תוקף את השגרירות הישראלית: "סביר להניח כמעט בוודאות שמי שעומד מאחורי ההתקפות האנטישמיות על קורבין היא השגרירות הישראלית".

ויליאמס האשים כי המתנגדים ליו"ר המפלגה ג'רמי קורבין עובדים ישירות עבור השגרירות, שאף הנחתה 68 רבנים להגיד שהאנטישמיות במפלגה מתפשטת. חבר הלייבור המושעה הוסיף כי שגרירות ישראל מעלה טענות אנטישמיות כדי לתקוף את המפלגה.

השבוע פתח גוף רשמי ממשלתי בבריטניה בחקירה על מנת לברר האם מפלגת הלייבור הפלתה יהודים. ועדת השוויון וזכויות האדם בממלכה המאוחדת הודיעה כי השיקה חקירה רשמית נגד מפלגת הלייבור הפלתה באופן בלתי חוקי אנשים או הטרידה אותם אך ורק בשל היותם יהודים.

בהמשך ההודעה נאמר כי החקירה תבקש לקבוע: "האם בוצעו פעולות בלתי חוקיות על ידי הצד ו/או עובדיה ו/או סוכניה, והאם הצד הגיב לתלונות על מעשים בלתי חוקיים באופן  חוקי, יעיל ואפקטיבי. לאחר שנסיים את החקירה שלנו, נפרסם דו"ח על ממצאינו, שעשוי לכלול המלצות".

בדצמבר האחרון הושעה פעיל של מפלגת הלייבור הבריטית מוחמד יאסין מכל תפקידיו במפלגה. זאת לאחר שעיתון "הטיימס" פרסם ציוצים של יאסין מהשנתיים האחרונות בהם האשים את היהודים בכל תחלואי העולם. יש לציין כי הפעיל שהושעה מחזיק בשם זהה לזה שם חבר הפרלמנט מוחמד יאסין לו אין כל קשר לפרשה הנוכחית.

הטענות נגד הלייבור התגברו מאז נבחר לעמוד בראשות המפלגה ג'רמי קורבין הידוע בעמדותיו האנטי ישראליות. בחודש ספטמבר האחרון אימצה מפלגת הלייבור את ההגדרה הבינלאומית לאנטישמיות, אך בכיריה הכריזו כי "יישמר חופש הביטוי בנוגע לנושאים הקשורים לסכסוך הישראלי פלסטיני".

הפופולריים