רצח חאשוקג'י: ארה"ב לבן סלמאן - נתק קשר עם היועץ שלך

רצח חאשוקג'י: ארה"ב לבן סלמאן - תתנתק מיועצך
שר החוץ האמריקני ביקש מיורש העצר הסעודי לנתק קשר מאחד מהיועציו הבכירים, סעוד אל-קחטאני, בשל חשד שהיה מעורב ברצח העיתונאי
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
יורש העצר הסעודי מוחמד בן סלמאן
צילום: צילום: AP

שר החוץ האמריקני מייק פומפאו ביקש מיורש העצר הסעודי מוחמד בן-סלמאן לנתק את קשריו עם אחד מיועציו הבכירים סעוד אל-קחטאני, בשל מעורבותו ברצח העיתונאי הסעודי ג'מאל חאשוקג'י. כך פרסם היום (שישי) הגרדיאן הבריטי. 

לפי הדיווח, אל-קחטאני חשוד פיקד על חוליית החיסול שביצעה את הרצח בקונסוליה הסעודית באיסטנבול בחודש אוקטובר האחרון. בשיחות סגורות, ביקש פומפאו מיורש העצר הסעודי ואחיו, חאלד בן-סלמן, לנתק את הקשרים עם אל-קחטאני, אך נראה כי הסבירות שהדבר אכן יקרה נמוכה מאוד.

רצח חאשוקג'י העלה לא מעט סימני שאלה, בהודעה שפרסמה סעודה כשלושה שבועות לאחר המקרה נאמר כי: "ויכוח שפרץ בין הנוכחים בקונסוליה לבין חאשוקג'י הפך לחילופי מהלומות שהובילו למותו של האיש". אך החשדות כי העיתונאי הסעודי עונה התחזקו אף יותר כחודש לאחר מכן, כשאתר החדשות הטורקי האברטורק פרסם ציטוטים מתוך ההקלטות של רגעיו האחרונים של העיתונאי הסעודי בקונסוליה, בהן נשמעו קולות של אלימות פיזית ועינויים. 

בחודש ינואר נפתח משפטם של 11 חשודים ברצח חאשוקג'י. התובע הכללי דרש להטיל עונש מוות על חמישה מהמעורבים בפרשה. במהלך הדיון הראשון במשפט, משרד התובע הכללי מתח ביקורת על התנהלות הרשויות בטורקיה: "עד לרגע הזה הם לא מסרו לנו תשובות לשאלות בנוגע לחקירה". 

הפופולריים