המועמדת של טראמפ לשגרירה באו"ם הודיעה: מוותרת על המינוי

המועמדת של טראמפ לאו"ם: מוותרת על המינוי
דוברת משרד החוץ, הת'ר נאוארט, נימקה את ההחלטה ב"אינטרס משפחתי". לפי דיווח, בדיקת רקע שנערכה לה העלתה שהעסיקה מטפלת בלי אשרת עבודה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel

דוברת משרד החוץ האמריקני, הת'ר נאוארט, שהייתה מועמדת לתפקיד השגרירה באו"ם, הודיעה הלילה (ראשון) שהיא מוותרת על המינוי. נאוארט הייתה הבחירה של הנשיא, דונלד טראמפ, אחרי ההודעה של ניקי היילי על עזיבתה את התפקיד.

לפי דיווח של סוכנות הידיעות "בלומברג", עלתה בעיה סביב בדיקות הרקע שנערכו לנאוארט לקראת קבלת התפקיד. בדיווח נטען שהתברר כי השגרירה המיועדת מעסיקה מטפלת ששוהה בארצות הברית כחוק, אך לא מחזיקה באשרת עבודה.

בהודעה שפרסמה, כתבה נאוארט שהיא מודה על העבודה במחיצתם של טראמפ ושל שר החוץ, מייק פומפאו – אך החודשיים האחרונים היו מתישים עבור משפחתה. "החלטתי שהאינטרס הטוב ביותר למשפחה יהיה לוותר על המינוי", היא הסבירה.

היילי סיימה את תפקידה בסוף 2018. בתחילת דצמבר שעבר, הודיע טראמפ על כוונתו למנות את נאוארט לשגרירה במקומה. מעבר להיותה דוברת משרד החוץ האמריקני, נאוארט בה-48 מונתה בשנה שעברה גם לתפקיד תת השרה לדיפלומטיה ציבורית וענייני הציבור במשרד החוץ. בעבר עבדה כעיתונאית ברשת ABC, ובהמשך אף הגישה את תוכנית הבוקר ברשת פוקס ניוז. בעיתון האמריקני "בלומברג" צוין כי נאוארט נחשבת למועמדת יוצאת דופן בשל ניסיונה הדל במדיניות חוץ ובעבודה ממשלתית.

הפופולריים