התשובה של מקרון לאפודים הצהובים - הפחתת מסים

התשובה של מקרון לאפודים הצהובים - הפחתת מסים
נשיא צרפת הכריז במסיבת עיתונאים ראשונה כי אין להתעלם מדרישות המחאה, אך ציין כי אזרחי המדינה לא עובדים מספיק בהשוואה למדינות השכנות. עוד הודיע כי יפעל ביד קשה נגד האסלאם הקיצוני, ויגביר את הפיקוח על המימון שמגיע מחוץ למדינה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
נשיא צרפת מקרון
צילום: אי-פי

נשיא צרפת, עמנואל מקרון, התייחס אמש (חמישי) להפגנות "האפודים הצהובים" המתקיימות בחצי השנה האחרונה ברחבי המדינה, והודיע על שורת הקלות במסים ושיפור תנאי הפנסיה כמענה לדרישות המחאה. עם זאת, ציין כי אזרחי צרפת לא עובדים מספיק שעות בהשוואה למדינות השכנות. הנשיא הבהיר כי אין להתעלם מתביעותיה הצודקות של המחאה - גם אם הידרדרה לאלימות, אנטישמיות, הומופוביה ותקיפת עיתונאים ושוטרים

במסיבת עיתונאים ראשונה שכינס בארמונו מאז שנבחר לנשיאות לפני כשנתיים, הודה מקרון כי חילופי דברים בינו לבין אזרחים יצרו רושם שהוא איש קשה ולעיתים בלתי צודק, ועל כך הוא מצטער. הוא הבטיח להדגיש מעתה את "הצד ההומאני". על סיכוייו להיבחר לכהונה נוספת, ענה מקרון כי הוא "מצפצף" על כך, ומטרתו להצליח בכהונתו הנוכחית.

עוד אמר מקרון כי האסלאם הפוליטי בצרפת פועל נגד ריבונות המדינה ורוצה להיפרד מהרפובליקה. מקרון הדגיש כי צרפת תפעל ביד קשה יותר נגד ההקצנה שחלה באסלאם הפוליטי והקהילתי, בין השאר באמצעות הגברת הפיקוח על המימון שמגיע מחוץ למדינה. הוא הוסיף כי הרפובליקה כבר החלה ב"כיבושם מחדש" כלשונו, של פרברים מסוימים בצרפת.


הנשיא הצרפתי הוסיף כי הסכם שנגן - שמגן על גבולות ביטחון משותפים בתוך האיחוד האירופי - אינו יעיל עוד וכי יש לשנות את מדיניות ההגירה של אירופה. "אני מאמין באירופה ריבונית וחזקה, שמגנה על גבולותיה", אמר הנשיא, והוסיף כי כיום נעשה שימוש לרעה במעמד פליט ובאיחוד המשפחות.

בתוך כך, שני קומיקאים רוסים טוענים כי הצליחו לרמות את מקרון במהלך שיחת טלפון, שבה התחזה אחד מהם לנשיאה הנבחר של אוקראינה, ולדימיר זלנסקי. "73% מהאוקראינים הצביעו עבורי, זה לא ייאמן. אני מרגיש כמו ולדימיר פוטין שהשיג תוצאה זהה", אמר "הנשיא" החדש. בסרטון שפרסם הצמד, מקרון משיב: "נראה לי שבשלב זה המערכת אצלך פחות מאורגנת, לכן זה צריך להיות קצת יותר טבעי. אצלך אין אנשי אופוזיציה בכלא". נשיאות צרפת סירבה להגיב על הסרטון, אך ציינה שמקרון אכן שוחח עם זלנסקי וכי לשכתו של הנשיא הנבחר של אוקראינה אישרה את השיחה.

הפופולריים