הסנאט האמריקני אישר את מינוי קלי קראפט לשגרירת ארה"ב באו"ם

אושר מינוי קלי קראפט לשגרירת ארה"ב באו"ם
קראפט צפויה להיכנס לתפקיד בחודש הקרוב. היא תחליף בתפקיד את ניקי היילי שעזבה לפני כחצי שנה. דנון: "אנו מצפים לעבוד עם השגרירה קראפט ולהוביל את המדינות להישגים נוספים בקדמת הבמה הדיפלומטית"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
קלי קראפט
צילום: צילום: רויטרס

הסנאט האמריקני אישר הלילה (חמישי) את מינויה של קלי קראפט לשגרירת ארצות הברית באו"ם. מינויה של קראפט לתפקיד מתרחש שבעה חודשים לאחר שהמשרה לא הייתה מאויישת מאז פרישתה של ניקי היילי. קראפט צפויה להיכנס לתפקיד בחודש הקרוב.

קראפט בת ה-57 נשואה לאיל ההון ג'ו קראפט, בכיר בענף כריית הפחם. בתפקידה האחרון שימשה קראפט כשגרירת ארצות הברית בקנדה. בתקופת נשיאותו של ג'ורג' בוש הבן שימשה כנציגה מתחלפת באו״ם. קראפט ובעלה הם נדבנים גדולים למפלגה הרפובליקנית, ובין השאר תרמו שני מיליון דולרים לקמפיין הבחירות של טראמפ לנשיאות.

שגריר ישראל באו"ם דני דנון בירך את קראפט ואמר כי "שיתוף הפעולה בין ארצות הברית לישראל הוביל לשינוי הרוח העוינת בזירת האו"ם". דנון הוסיף: "אנו מצפים לעבוד יחד עם השגרירה קראפט ולהוביל את המדינות להישגים נוספים בקדמת הבמה הדיפלומטית".

בתחילת אוקטובר האחרון הודיעה היילי במפתיע על התפטרותה מתפקידה. בהודעה משותפת עם היילי אמר נשיא ארצות הברית טראמפ כי היילי ביקשה לקחת פסק זמן מן החיים הפוליטיים, וכי הוא מקווה שהיא תחזור לתפקיד אחר בממשל.

בחודש דצמבר הודיע טראמפ כי בכוונתו למנות את דוברת מחלקת המדינה, הת'ר נאוארט, לתפקיד שגרירת ארצות הברית באו"ם. אולם בחודש פברואר הודיעה נאוארט כי היא מוותרת על המינוי.

הפופולריים