טיל בליסטי חדש נחשף באיראן | צפו בתיעוד

טיל בליסטי חדש נחשף באיראן | צפו בתיעוד

על פי הדיווח, טווח הטיל הוא 2,000 קילומטרים, הוא בעל ראש קרב באורך ארבעה מטרים ובמשקל 1,500 קילוגרמים - ויכול לשאת יותר מטון של חומרי נפץ
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
טיל איראני חדש
צילום: ללא קרדיט

טיל בליסטי נחשף היום (חמישי) באיראן. על פי הדיווח, מדובר על הדור הרביעי של הטיל הבליסטי ח'וראמשאהר (Khorramshahr), ושמו הוא "ח'יבר". טווחו הוא 2,000 קילומטרים והוא בעל ראש קרב באורך ארבעה מטרים ובמשקל 1,500 קילוגרמים, ויכול לשאת למעלה מטון של חומרי נפץ – מדובר באחד מהכבדים ביותר בארסנל הטילים האיראניים.

סוכנות הידיעות אי-פי פרסמה שאיראן בונה מתקן גרעיני מתחת לאדמה בעומק שנמצא מחוץ לטווח הנשק האמריקני. חוקרים מטעם סוכנות הידיעות תיעדו בתצלומי לוויין את עבודות החפירה להקמת האתר, שנבנה סמוך למתקן הגרעין בנתנז, שהותקף כמה פעמים בעבר. מומחים טוענים כי עומק המתקן עומד כעת על 100-80 מטרים, דבר שיקשה מאוד על שימוש בנשק קונבנציונאלי המסוגל להתמודד עם בונקר אטומי סטנדרטי.

באמצע השבוע, הרמטכ״ל הרצי הלוי, שיגר מסר לאיראן בכנס הרצליה של אוניברסיטת רייכמן, ואמר: "איראן התקדמה בשנים האחרונות בהעשרת אורניום יותר מאי פעם. אנחנו בוחנים מקרוב את התחומים האחרים בדרך ליכולת גרעינית, יש התפתחויות שליליות אפשריות באופק שיכולות להביא לפעולה, לנו יש יכולות, גם לאחרים יש יכולות".

 

הפופולריים