מה מאסק יגיד? 30 מיליון משתמשים ב-"Threads" של צוקרברג

מה מאסק יגיד? 30 מיליון משתמשים ב-"Threads" של צוקרברג
מנכ"ל מטא השיק היום רשת חברתית חדשה לשיתוף טקסט, שנבנתה על ידי הצוות של אינסטגרם. צוקרברג עצמו הוא המשתמש הראשון שהגיע ליותר ממיליון עוקבים
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
מארק צוקרברג
צילום: מסך

אחרי שהכריז הבוקר (חמישי) על הגרסה הראשונית של הרשת החברתית "Threads" - מנכ"ל מטא מארק צוקרברג הודיע ש-30 מיליון איש נרשמו אליה עד כה. לצוקרברג עצמו יש כבר 1.1 מיליון עוקבים והוא המשתמש הראשון שחצה את מיליון העוקבים ברשת החברתית החדשה. 

"Threads" נבנתה על ידי הצוות של אינסטגרם לשיתוף טקסט. האפליקציה מאפשרת העלאת פוסטים באורך של עד 500 תווים, שיכולים לכלול קישורים, תמונות וסרטונים באורך של עד חמש דקות. בין המצטרפים לרשת החברתית גם מייסד מיקרוסופט ביל גייטס, ששיתף תיעוד ישן שלו מקפץ על כיסא וכתב "ביצעתי את הקפיצה". צוקרבג ענה - "קפיצה מרשימה, אם להיות כנה". 

"Threads" היא האפליקציה הראשונה של מטא שתואמת לפרוטוקול פתוח של רשתות חברתיות. על כן, בהמשך היא צפויה לאפשר למשתמשים מאפליקציות אחרות שתואמות גם לטכנולוגיה זו, לעקוב אחרי אנשים ב-"Threads" וליצור איתם אינטראקציה מבלי שיהיה להם בה חשבון ולהיפך.

יחד עם זאת, צוקרברג ציין כי מטא מתייחסת לבטיחות האפליקציה ברצינות, כשמאז 2016 השקיעה יותר מ-16 מיליארד דולר בבניית הצוותים והטכנולוגיות הדרושים כדי להגן על המשתמשים. כחלק מכך, כל מי שגילו מתחת ל-16 (או מתחת לגיל 18 במדינות מסוימות) ייכנס כברירת מחדל לפרופיל פרטי כשיצטרף לאפליקציה. 

החיבור לאפליקציה נעשה באמצעות חשבון האינסטגרם, כך שניתן לעקוב אחרי אותם החשבונות שאחריהם עוקבים באינסטגרם ומעבר לכך. בנוסף, כל החשבונות שחסומים באינסטגרם, ייחסמו אוטומטית גם ב-"Threads".

בדומה לאינסטגרם, הפיד באפליקציה החדשה כולל תוכן של האנשים שאחריהם עוקבים ותוכן מומלץ של יוצרים חדשים. ניתן להגדיר מי רשאי להזכיר אותך או להגיב לך וניתן גם לסנן תגובות המכילות מילים ספציפיות. כמו כן, האפליקציה מאפשרת לבטל מעקב, לחסום, להגביל או לדווח על פרופיל.

ההשקה של "Threads" מגיעה ימים ספורים לאחר תקלה גדולה בטוויטר. הבעלים של טוויטר אילון מאסק הודיע אז על ההחלטה להגביל זמנית את כמות הציוצים שניתן לראות כדי "לתת מענה לראות קיצוניות של חילוץ נתונים". לפני כשבועיים מאסק וצוקרברג הסכימו להתמודד בקרב היאבקות - כשברקע התחרות בין שתי חברות הענק. 

 

הפופולריים