המפקדים ששבו מהשבי לאוקראינה: "נחזור לשדה הקרב"

המפקדים ששבו מהשבי לאוקראינה: "נחזור לשדה הקרב"
מפקדי גדוד אזוב ששהו בטורקיה במסגרת עסקת חילופי שבויים נתקבלו כגיבורים בלביב למרות מחאותיה החריפות של רוסיה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
זלנסקי עם מפקדי גדוד אזוב
צילום: צילום מסך

חמשת המפקדים האוקראינים ששבו מהשבי הרוסי בסוף השבוע התייצבו בפני העיתונאים בלביב והכריזו כי בכוונתם לחזור לחזית ולשוב להיחלם נגד רוסיה. מדובר במפקדים שנשלחו לטורקיה במסגרת עסקת חילופי שבויים ושבו בסוף השבוע לאוקראינה למרות מחאות מצידה של רוסיה. אחד המפקדים, דנים פרוקופנקו אמר כשחבריו ניצבים לידו: "כמובן שנחזר לחזית – בשביל זה חזרנו לאוקראינה. זו המטרה העיקרית שלנו".

מפקד נוסף סבטוסלב פלמר הוסיף: "אנחנו לוחמים מקצועיים שנמצאים תחת שבועה". מדובר במפקדים שנפלו בשבי הרוסי לאחר שהתבצרו משך חודשים במפעל הפלדה במריופול עד לנפילת העיר בידי צבא רוסיה. הדבר העניק להם מעמד של גיבורים לאומיים באוקראינה.

מדובר במפקדים של גדוד "אזוב" שגורשו במסגרת אחת מעסקאות השבויים בין מוסקווה לקייב לטורקיה בספטמבר 2022. הם חזרו לאוקראינה עם הנשיא ולדימיר זלנסקי שביקר בסוף השבוע האחרון בטורקיה ונפגש עם עמיתו רג'פ טאיפ ארדואן.

בקרמלין זעמו על החזרה של המפקדים האוקראינים וטענו כי מדובר בהפרה של הסכם חילופי השבויים הן מציד אוקראינה והן מצד טורקיה. "לא קיבלו שום מידע מוקדם על הכוונה להחזיר אותם לאוקראינה", אמר דובר הקרמלין דמיטרי פסקוב.

באוקראינה טענו מנגד, כי ההסכם על החזרת המפקדים מטורקיה הושג באמצעות משא ומתן עם בכירים טורקים.

   

הפופולריים