סערה בשוודיה: טוענת שילדה נחטף - ומאיימת להצית תנ"ך

סערה בשוודיה: טוענת שילדה נחטף - ומאיימת להצית תנ"ך
אישה בשנות ה-40 לחייה אומרת כי הכוונה להביא לקדמת הבמה את זכויות הילד במדינה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
שריפה קוראן תנ"ך שוודיה עיראק
צילום: רויטרס

בפעם השנייה בתוך שבועיים: המשטרה השוודית אישרה היום (חמישי) הפגנה מול שגרירות ישראל בעיר שטוקהולם, במהלכה מתכוונים לשרוף ספר תנ"ך. האישה מאחורי הבקשה, בשנות ה-50 לחייה, הודיעה כי היא "תשרוף את התורה עם מצית". לטענת האישה, מטרתה היא להביא לקדמת הבמה את זכויות הילד בשוודיה, שלדבריה מופרות שוב ושוב.

שגריר ישראל בשטוקהולם זיו נבו קולמן צייץ: "אני מגנה בחריפות את שריפת ספרי הקודש, ומקווה שהמעשה המביש הזה יימנע. יש למצוא דרך למנוע מהפרובוקציות חסרות התועלת הללו להופיע שוב. שר העלייה והקליטה, אופיר סופר הגיב: "אני מגנה בחריפות את הכוונה לשרוף את ספר התורה הקדוש כל כך לעם היהודי. זהו אירוע חרפתי שמוזיל את הערך הקדוש שבספר הספרים ופוגע אנושות ביהודי העולם כולו. אני מצפה כי הרשויות בשטוקהולם יפעלו במידי לביטול האירוע הפרובוקטיבי. פגיעה בדתות היא אירוע מביש ופוגעני".

לפני כשבועיים איים אחמד עלוש, תושב שוודי, לשרוף ספר תנ"ך. עלוש טען בפני עיתונאים שלא התכוון לשרוף את הספר הקדוש, ושרצה למשוך תשומת לב לאירוע שריפת הקוראן לפני כחודש. משטרת שוודיה העניקה אתמול לעלוש בן ה-32 אישור להצית הספר הקדוש, אחרי שטען בבקשה שהגיש כי המפגן הוא "התכנסות סמלית למען חופש הביטוי".

 

לפני כחודש זעם העולם המוסלמי אחרי שמשטרת שוודיה התירה שריפה של קוראן מול מסגד, ולא בפעם הראשונה. הרשויות במדינה נוטות לאשר מפגנים כאלה בעילה של חופש הביטוי. בחודש ינואר האחרון אישרה המשטרה בקשה של סופר מצרי להצית ספר תנ"ך, אך המהלך נמנע ברגע האחרון בעקבות לחץ שהפעילה עליו הקהילה המוסלמית במדינה.

 

הפופולריים