טראמפ מואשם בנסיונות להטות את תוצאות הבחירות ב-2020

טראמפ מואשם בנסיונות להטות את תוצאות הבחירות ב-2020
קמפיין טראמפ: הרדיפה אחריו מזכירה שיטות של גרמניה הנאצית • חבר מושבעים מיוחד החוקר את ניסיונות נשיא ארצות הברית לשעבר הגיש את כתבי האישום שלו לבית המשפט. פרשת המסמכים המסווגים של טראמפ התווספו לכתב האישום נגד טראמפ סעיפי החזקה אסורה במסמכי ביטחון לאומי ושיבוש הליכים
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
מסמכי טראמפ
צילום: מסמכי טראמפ

בפעם השלישית: כתב אישום הוגש הלילה (שלישי) נגד נשיא ארצות הברית לשעבר, דונלד טראמפ, בשל מעורבותו בניסיון להטות את תוצאות הבחירות ב-2020 ולהפריע להליך הדמוקרטי. כל ארבעת סעיפי האישום עוסקים בניסיון לשבש את מהלכי הבחירות, והם הוגשו בידי חבר מושבעים מיוחד בראשות החוקר ג'ק סמית'. 

דובר מטעם קמפיין טראמפ הגיב להחלטה ואמר כי "פעולות התביעה מזכירות את מעשי גרמניה הנאצית". ביום חמישי טראמפ יתצייב בבית המשפט בוושינגטון לשמוע את האישומים נגדו ולעבור הליך פורמלי של מעצר, כפי שנעשה בשני המקרים הקודמים.

האישומים:

> קשירת קשר לבצע הונאה

> חבלה בעדויות עדים

> קשירת קשר למניעת הליך רשמי של המדינה

> קשירת קשר נגד זכויות אזרחים.

מתוך כתב האישום נכתב כי טראמפ אמר לסגן הנשיא פנס: "אתה יותר מדי ישר", כשהוא התנגד לחסום בבית הנבחרים את זכייתו של ביידן. מי שתנהל את תיק טראמפ היא השופטת המחוזית טניה ס. צ'וטקן שהתמנתה בידי הנשיא לשעבר, ברק אובמה. צ'וטקן היא השופטת הפדרלית היחידה בוושינגטון שגזרה על נאשמי אירועי הקפיטול, ה-6 בינואר, עונשים ארוכים יותר ממה שהממשלה ביקשה.

התובע המיוחד ג׳ק סמית הצהיר: "טראמפ מואשם בקשירת קשר להונות את ארה״ב, לגזול זכויות בוחרים ולהפריע להליך רשמי. ההתקפה על הקפיטול ב-6 בינואר היתה מתקפה חסרת תקדים על מושב הדמוקרטיה האמריקנית. מה שהזין את ההתקפה הזאת היו שקרים של הנאשם טראמפ בנוגע לתוצאות הבחירות".

כתבי האישום נגד טראמפ נוגעים לניסיונותיו להפוך את תוצאות הבחירות אחרי שהפסיד לנשיא ארצות הברית הנוכחי ג׳ו ביידן ב-2020. החקירה, שנמשכה כשנתיים, התמקדה הן בניסיונותיו של טראמפ לשכנע את מדינת ג׳ורג׳יה ומדינות נוספות לשנות את הספירה ולשלוח אלקטורים מזוייפים מטעמן, והן בחלקו של טראמפ בהסתת המון תומכיו להסתערות על גבעת הקפיטול, במטרה לעצור את הליך אישור הקולות בקונגרס.

לצידו של טראמפ הוזכרו גם 6 מעורכי דינו ויועציו כנאשמים אפשריים נוספים בפרשה. כתב אישום זה מתווסף לשני כתבי אישום פליליים אחרים שכבר נידונים בבית משפט - האחד בפרשת דמי השתיקה והשני בפרשת המסמכים המסווגים. כתב האישום הנוכחי הוא החמור והמשמעותי מכולם מכיוון שהוא נוגע ישירות לשאלת הטיית הבחירות ואם יורשע טראמפ תהיה בכך הוכחה שהוא פעל שלא כחוק בסירובו לקבל את התוצאות של ההליך הדמוקרטי.

מוקדם יותר החודש פורסם כי נשיא ארצות הברית לשעבר טראמפ חשף כי קיבל מכתב מהתובע המיוחד ג'ק סמית', שמודיע לו כי הוא "יעד" בחקירת אירועי ההסתערות על הקפיטול ב-6 בינואר 2021.

בחודש יוני הוגש נגד טראמפ כתב האישום, שכלל 37 סעיפים פליליים. בין האישומים הבולטים - החזקה מרצון של מידע ביטחוני לאומי, קשירת קשר לשיבוש הליכי משפט, הסתרת מסמכים של ממשל ארצות הברית והסתרת מסמכים בזדון בחקירה פדרלית. הלילה התווספו עוד סעיפי אישום לכתב האישום בפרשה, בהם סעיף של החזקה אסורה במסמכי ביטחון לאומי ושני סעיפים של שיבוש הליכים. איש התחזוקה במאר א-לאגו הואשם גם הוא בשיבוש הליכים על כך שניסה למחוק הקלטות ממצלמות האבטחה. עוד לפני כן, הואשם טראמפ גם בפרשת סטורמי דניאלס.

 

 

הפופולריים