בן 1,200 שנה: מצרים השלימה את שיפוץ אחד מבתי הכנסת הקדומים בעולם

מצרים השלימה את שיפוץ אחד מבתי הכנסת הקדומים בעולם
ראש ממשלת מצרים חנך את פתיחתו המחודשת של בית הכנסת אבן עזרא בקהיר, מבתי הכנסת העתיקים בעולם בו נשמרה הגניזה הקהירית המפורסמת
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
ללא קרדיט
צילום: ללא קרדיט

השלטונות במצרים השלימו היום (חמישי) את שיפוץ בית הכנסת אבן עזרא בקהיר, מהקדומים בעולם, שקיים כ-1,200 שנה. בבית הכנסת נשמרה הגניזה הקהירית המפורסמת שמשמשת עד היום כמקור העיקרי לכתיבת ההיסטוריה של יהודי המזרח.

ראש ממשלת מצרים, מוסטפא אל-מדבולי, נכח בפתיחתו המחודשת של בית הכנסת שעבר שיפוצים לאחר שמצבו הידרדר בשנה האחרונה. השיפוץ כלל ניקוי של הקירות, העיטורים והריהוט, בנוסף להוספת שכבת בידוד לגג שנפגע מרטיבות. באירוע הפתיחה גם נכחו שר התיירות והעתיקות אחמד עיסא, שר הפיתוח המקומי הישאם אמין, ומושל קהיר ח'אד עבד אל-עאל. גורמים המעורים בנושא מסרו לכאן חדשות כי נציגי הקהילה היהודית בקהיר לא הוזמנו לאירוע.

בחודש פברואר פורסם בכאן חדשות כי בבית הקברות היהודי העתיק בקהיר נמצאה גניזה חדשה, שאנשי רשות העתיקות המצרית החלו לרוקן. זאת למרות ההתנגדות של אנשי הקהילה היהודית ובלי לערוך בדיקה מדוקדקת של התכולה.

בעקבות הפרסום בכאן חדשות, הסנאטור הדמוקרטי ממישיגן, גרי פיטרס, פנה במכתב לשגריר ארצות הברית במצרים בזמנו, ג'ונתן כהן, בדרישה למחות בפני השלטונות במצרים על החרמת הגניזה מבית הקברות היהודי.

הפופולריים