האונס בקפריסין: דגימות דנ"א נלקחו מהחשודים

האונס בקפריסין: דגימות דנ"א נלקחו מהחשודים
עו"ד פאיז סלאמה שמייצג שניים מהחשודים לכאן רשת ב: "אם היה משהו הוא היה בהסכמה, לא אונס ולא בטיח" • אתמול האריך בית המשפט בפמגוסטה את מעצרם של שלושה מארבעת הישראלים
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
תחנת משטרה בקפריסין, 04.09.23
צילום: כאן חדשות

הרשויות בקפריסין לקחו הבוקר (שלישי) דגימות דנ"א מהצעירים הישראלים החשודים באונס תיירת בריטית, כך פורסם בתקשורת בקפריסין. לפי הדיווחים, המתלוננת העידה שפגשה את אחד החשודים בבריכת בית המלון שבו שהתה, אחר כך עלתה איתו לחדרו, ואז הופיעו ארבעת החשודים הנוספים והשתתפו באונס שלה לכאורה.

מוקדם יותר הבוקר, עו"ד פאיז סלאמה, המייצג שניים מהחשודים באונס תיירת בריטית בקפריסין, הכחיש את המיוחס למרשיו והפנה אצבע מאשימה כלפי הצעירה. "מה שמפרסמים בתקשורת עושה עוול ונזק לחשודים למשפחות שלהם", אמר עו"ד סלאמה בריאיון למאיה ראכלין ואסף ליברמן בכאן רשת ב. "זה לא נכון, לא מתקרב לאמת לעובדות ולמציאות. ככל הנראה נראה שמדובר בעניין של כסף. לא מדובר באונס".

אתמול האריך בית המשפט בפמגוסטה את מעצרם של שלושה מארבעת הישראלים. הבוקר דווח כי על פי החשד, החשודים פגשו את הצעירה במסיבת בריכה של מלון באזור לא מרכזי באיה נאפה. מדובר במסיבות בריכות שבועיות שמתקיימות במקום במהלך חודשי הקיץ. בתוך כך, כלי תקשורת בקפריסין דיווחו היום כי המשטרה הקפריסאית מתכוונת לגבות עדויות מחבריה של המתלוננת הבריטית, שהיו באזור מסיבת הבריכה. ממצאים שנלקחו מחדר המלון של הצעירים הישראלים ייבחנו במעבדה.

בשנת 2019 התלוננה צעירה בריטית בת 19 כי 12 צעירים ישראלים אנסו אותה במלון באיה נאפה. המשטרה המקומית עצרה את הנערים, בני 17-16, שלפי הצעירה קיימו עימה יחסי מין בניגוד לרצונה ואחרים צילמו את האירוע בטלפונים הניידים שלהם. כשבוע וחצי לאחר פתיחת החקירה, הנערים שוחררו והוחזרו לישראל לאחר שהתקבלו סיכום הראיות והממצאים שנאספו במהלך החקירה. המתלוננת הורשעה בתלונת שווא וערערה על פסק הדין לבית המשפט העליון של קפריסין. לטענתה, היא נאנסה על ידי הישראלים ואולצה לחזור בה מעדותה, לאחר שבמשטרה המקומית הופעל עליה לחץ כבד.

הפופולריים