4 ישראלים נעצרו בחשד לאונס תיירת בריטית בקפריסין

4 ישראלים נעצרו בחשד לאונס תיירת בריטית בקפריסין
חמישה חשודים זוהו על ידי צעירה בריטית בת 20 שהגיעה אתמול לתחנת המשטרה בפמגוסטה והתלוננה נגדם - אחד מהם שוחרר ומעצרם של הארבעה הנוספים הוארך בשמונה ימים
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
בית משפט פמגוסטה קפריסין
צילום: חן ביאר

חמישה תיירים ישראלים בני 19 ו-20, נעצרו היום (שני) בחשד לאונס תיירת בת 20 בבית מלון בעיירת הנופש איה נאפה. אחד מהחשודים שוחרר, בעוד מעצרם של היתר הוארך בשמונה ימים.

לפי דיווחים, צעירה בריטית הגיעה אתמול לתחנת המשטרה בפמגוסטה ודיווחה שנפלה קורבן לאונס. בעקבות התלונה, חמשת החשודים זוהו ונעצרו. הם נלקחו לבית המשפט בפמגוסטה, שם הוארך מעצרם בשמונה ימים, לבקשת המשטרה המקומית. 

קונסול ישראל בקפריסין עומד בקשר מול הרשויות בקפריסין ומשרד החוץ נמצא בקשר עם משפחות העצורים. המשטרה מפזרת את העצורים במתקני מעצר שונים ברחבי האי כדי למנוע אפשרות לשיבוש הליכי חקירה.

עורך הדין ניר יסלוביץ, שפנו אליו בעניין, אמר כי אחד העצורים שוחרר כי לא היה מעורב וכי "התיירת נתנה במשך שעות עדות מפורטת מאוד" נגד השאר. "אני בקשר עם חלק מהמשפחות", אמר עו"ד יסלוביץ בריאיון לאסתי פרז בן עמי בכאן רשת ב. "הם יצאו לבלות שם כמו צעירים אחרים. החוקר שמוביל את החקירה הזאת הוא אותו אחד שטיפל בפרשה הקודמת, אני סומך כעל המשטרה הקפריסאית".

האזינו לריאיון עם עו"ד ניר יסלוביץ בתוכנית "בחצי היום"

בחודש שעבר חמישה ישראלים, אוהדי מכבי תל אביב שהגיעו למשחק של הקבוצה בקפריסין, השתוללו בטיסה חזרה לישראל לאחר סגירת דלתות המטוס. הטייס נאלץ להשהות את ההמראה ככל הנראה לאחר שאחד מהם השליך בקבוק שפגע באישה עם תינוק, והחבורה החלה לגחך. החמישה הורדו מהמטוס והועברו לידי המשטרה המקומית. בתום החקירה, החבורה שוחררה ועלתה למטוס בחזרה לארץ.

גם ב-2019 צעירה בריטית בת 19 התלוננה כי 12 צעירים ישראלים אנסו אותה במלון באיה נאפה. המשטרה המקומית עצרה את הנערים, בני 17-16, שלפי הצעירה קיימו עימה יחסי מין בניגוד לרצונה ואחרים צילמו את האירוע בטלפונים הניידים שלהם. כשבוע וחצי לאחר פתיחת החקירה, הנערים שוחררו והוחזרו לישראל לאחר שהתקבלו סיכום הראיות והממצאים שנאספו במהלך החקירה. המתלוננת הורשעה בתלונת שווא וערערה על פסק הדין לבית המשפט העליון של קפריסין. לטענתה, היא נאנסה על ידי הישראלים ואולצה לחזור בה מעדותה, לאחר שבמשטרה המקומית הופעל עליה לחץ כבד.

במקביל, ראש הממשלה בנימין נתניהו מבקר היום באי ונועד בפגישה משולשת עם נשיא קפריסין ניקוס כריסטודולידיס ועם ראש ממשלת יוון קיריאקוס מיצוטאקיס, בארמון הנשיאות בניקוסיה.

הפופולריים