השופט קבע כי הודאתה של הצעירה בקפריסין על כך שבדתה את האונס - קבילה

ביהמ"ש בקפריסין קבע כי הצעירה בדתה את האונס
התיירת הבריטית מואשמת בגרימת הטרדה ציבורית בקפריסין, לאחר שחתמה על הודאה כי בדתה את האונס על ידי הנערים הישראלים בחודש יולי האחרון. בתחילת חודש אוגוסט טענה כי החוקרים לחצו עליה לומר שהאונס היה בדוי
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
פרשת האונס בקפריסין: התיירת הבריטית מובאת לבית המשפט 28.11.19
צילום: -

פרשת האונס בקפריסין: בית המשפט במדינה קבע הבוקר (חמישי) שהודאתה של הצעירה הבריטית, כי בדתה את טענות האונס נגד הישראלים בחודש יולי האחרון, קבילה בבית המשפט. הצעירה מואשמת במטרד ציבורי בקפריסין, ולא עזבה את המדינה מאז החלה הפרשה. ההגנה טענה כי התיירת הבריטית חתמה על ההודאה רק בשל לחץ פסול שהופעל עליה על ידי החוקרים ולכן אין לקבל אותה כראיה. 

באמצע חודש יולי נעצרו 12 נערים ישרלים, בני 17-16, בחשד לאונס של תיירת בריטית בת 19 במלון בעיירת הנופש איה נאפה. הצעירה העידה כי הנערים קיימו עימה יחסי מין בניגו לרצונה ואחרים צילמו את האירוע בטלפונים הניידים שלהם. כשבוע וחצי לאחר פתיחת החקירה שוחררו הנערים והוחזרו לישראל לאחר שהתקבלו סיכום הראיות והממצאים שנאספו במהלך החקירה.

הנערים סיפרו לחוקרים כי שניים מהם קיימו עם המתלוננת יחסי מין באותו לילה, אך נמצא גם דנ"א של חשוד שלישי שהכחיש תחילה את הדברים ובהמשך חזר בו. הנערים טענו שאותו לילה היה המשכו של ערבים נוספים שבהם קיימו יחסי מין עם הצעירה – ועל כך לא הייתה מחלוקת. ההבדל בין גרסתם לגרסת המתלוננת היה בנוגע לשאלה אם בוצע אונס או לא.

לאחר שחרורם של הנערים, משטרת קפריסין פרסמה כי הצעירה הבריטית חזרה בה מגרסתה, וטענה שנאנסה מפני שכעסה על כך שצולמה בזמן שקיימה יחסי מין עם כמה מהנערים. בתחילת חודש אוגוסט אמרה הצעירה כי היא הוכרחה לשנות את גרסתה במהלך החקירה.  

הפופולריים