טראמפ: "נתניהו איכזב אותנו, לקח קרדיט על חיסול סולימאני"

טראמפ: "נתניהו איכזב אותי, לקח קרדיט על חיסול סולימאני"
נשיא ארה"ב לשעבר מתח ביקורת על ראש הממשלה. את חיזבאללה הגדיר "חכמים ביותר" • הבית הלבן מסר בתגובה: "הצהרות כאלה הן מסוכנות, זה הזמן לכולנו לעמוד כתף אל כתף עם ישראל"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
דונלד טראמפ 12.10.23
צילום: אי-פי

נשיא ארצות הברית לשעבר דונלד טראמפ מתח ביקורת הלילה (חמישי) על ראש הממשלה בנימין נתניהו והתנהלות המודיעין במלחמה בעזה. בכנס תמיכה בו בפלורידה טען טראמפ: "לעולם לא אשכח כיצד נתניהו אכזב אותנו". הנשיא לשעבר התייחס למבצע לחיסול מפקד כוח קודס של משמרות המהפכה קאסם סולימאני, ואמר: "עשינו את העבודה בעצמנו והיה שם דיוק מוחלט, עבודה מרהיבה ויפה, ואז ביבי ניסה לקחת על זה קרדיט. זה לא גרם לי להרגיש טוב במיוחד אבל זה בסדר". 

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחרי הערוץ הרשמי, לחצו על הפעמון ואתם מעודכנים

 

בהמשך טראמפ התייחס לארגון הטרור חיזבאללה והגדיר אתו "חכם ביותר". הנשיא לשעבר קרא לשר הביטחון גלנט "הטיפש הזה" על כך שאמר: "מקווה שחיזבאללה לא יתקוף את ישראל". 

שר הביטחון יואב גלנט התייחס לדברים של טראמפ: "השר לא התייחס ולא התבטא בשום דרך למיוחס לו בפרסומים השונים, לפיהם 'הוא מקווה שחיזבאללה לא יתקפו אותנו מצפון'. מדובר בספקולציה מופרכת - שר הביטחון משוכנע ובטוח בכוחם של צה״ל וגופי הביטחון לפגוע בכל אויבנו, כפי שפועלים כעת נגד החמאס בעזה". 

על המלחמה בעזה הוא הוסיף: "הם (ישראל) חייבים להתאפס כי הם עשויים להילחם בכוח גדול מאוד, הם עשויים להילחם באיראן. כשאנשים שלהם אומרים את הדברים הלא נכונים, כל דבר שהם אומרים... האנשים האלה (חמאס) מעכלים את זה כי הם אכזריים וחכמים". 

הבית הלבן מסר לכאן חדשות על דברי טראמפ: "הצהרות כאלה הן מסוכנות. לא ברור לנו לחלוטין מדוע אמריקאי אי פעם ישבח ארגון טרור הנתמך על ידי איראן כ"חכם". או שיביע התנגדות לכך שארצות הברית תזהיר מחבלים שלא לתקוף את ישראל. במיוחד עכשיו כשישראל נלחמת נגד אחד ממעשי הרצח ההמוניים הגרועים ביותר בתולדות המדינה.  זה הזמן לכולנו לעמוד כתף אל כתף עם ישראל נגד 'רוע בלתי מופרך'. זה מה שהנשיא עושה כמפקד העליון".

הפופולריים