"הבדיחה" האנטישמית שמסעירה את רוסיה

"הבדיחה" האנטישמית שמסעירה את רוסיה
מגישה בערוץ המשודר ברשת ומפיץ את דף המסרים של הקרמלין "התבדחה" על "רכבת המלאה בגופות של ילדים יהודים". יהודים דוברי רוסית מרחבי העולם דורשים מישראל הרשמית להגיב
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
מגישה ערוץ רשת רוסיה רוסי בדיחה אנטישמית יהודים רכבת
צילום: ללא

התעמולה האנטישמית ברוסיה שוברת שיאים חדשים ונראה שהפעם חצתה את כל הגבולות. "בדיחה" שסיפרה אמש (שבת) בשידור מגישה בערוץ רשת המפיץ מסרים של הקרמלין בקרב הקהל הליברלי ברוסיה עוררה זעם בקרב יהודים דוברי רוסית ברחבי העולם. המגישה, ליזה לזרסון, הכריזה בפני הצופים כי ברצונה "לספר את הבדיחה האהובה" עליה ואמרה: "מה משותף בין רכבת שמלאה בבטון לרכבת מלאה בגופות של ילדים יהודים? את הרכבת הראשונה אי אפשר לפנות באמצעות קלשון". חלק מהמגיבים דרשו מישראל לגנות רשמית את הדברים בשל חומרתם ובשל העובדה שרבים נחשפו לתוכן פוגעני זה ברשת.

מאז תחילת המלחמה, השיח האנטי-ישראלי והאנטישמי ברוסיה התגבר מאוד. בכירי הקרמלין אומנם טוענים שרוסיה "שומרת על קשר עם כל הצדדים במלחמה", אך התעמולה רוסיה מצדדת בחמאס ודוברים בשופרות התעמולה של הקרמלין מצדיקים את הטבח הנפשע באזרחים, בכך ש"ישראל קיפחה במשך שנים את הפלסטינים והשתלטה על אדמותיהם".

 

אחרי טענות חמאס להפצצת בית החולים בעזה, אמר נשיא רוסיה ולדימיר פוטין: "תמיד תמכנו בהקמת מדינה פלסטינית ריבונית שבירתה מזרח ירושלים". לפני שבוע וחצי השווה נשיא רוסיה את "המצור של ישראל" על רצועת עזה למצור של גרמניה הנאצית על לנינגרד במלחמת העולם השנייה. יומיים קודם אמר פוטין כי אחת הסיבות למתקפת חמאס והג'יהאד האסלאמי על ישראל היא "מדיניות ההתנחלויות של ישראל". עוד הוא הוסיף כי "הבעיה הפלסטינית היא בלב של כל מוסלמי, נמשכת עשרות שנים ונחשבת אי צדק". לדבריו בנאום בכנס אנרגיה במוסקווה, "מדינת ישראל קמה ומדינה פלסטינית כידוע לא. יתרה מכך, חלק מהאדמות שהפלסטינים החשיבו לשלהם נתפסו על ידי ישראל בדרכים שונות אבל באמצעות כוח צבאי".

הפופולריים