ביקשו מבכירי חמאס לעזוב? בטורקיה מכחישים את הדיווח

ביקשו מבכירי חמאס לעזוב? בטורקיה מכחישים את הדיווח
בדיווח שפורסם באתר החדשות "אל-מוניטור", נטען כי טורקיה ביקשה מבכירי החמאס, ביניהם אסמאעיל הנייה, לעזוב את המדינה. ממשלת טורקיה: "אל תאמינו לטענות חסרות בסיס ושקריות"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
איסמאעיל הנייה
צילום: ללא

ממשלת טורקיה הכחישה את הדיווח שפורסם היום (שני) כי הנשיא ארדואן הורה לבכירי חמאס לעזוב את טורקיה באופן מידי: "אל תאמינו לטענות חסרות בסיס ושקריות". מוקדם יותר פורסם באתר החדשות "אל-מוניטור" מפי מקורות פלסטיניים כי בצל המלחמה ותחת לחץ מארצות הברית, טורקיה מצננת את יחסיה עם חמאס. על פי מקורות אלו, ראש הלשכה המדינית של ארגון הטרור אסמאעיל הנייה, ששהה באיסטנבול בבוקר בו טבחו מחבלים בישראלים, התבקש לעזוב את המדינה לאחר שסרטון בו מתפלל "תפילת הודיה" למראה התמונות הקשות הופץ ברשת.

עוד דווח כי טורקיה מצננת את יחסיה עם חמאס מתוך רצון לסייע בתיווך המנוהל בידי מצרים בין ישראל לעזה. צינון היחסים, כך נטען, מגיע בתקווה להתקרבות של טורקיה לארצות הברית - ובשל לחץ המפעל מצידה. נמסר כי חמאס, כמו גם ארגונים פלסטיניים נוספים, אינם מרוצים מהתנהלות הממשל הטורקי, ובשלב זה, דוחים כל ניסיון תיווך.

בתוך כך, מקורות ביטחוניים אמרו לסוכנות הידיעות רויטרס כי משלוח שלישי של משאיות עם ציוד הומניטרי נכנס לרצועת עזה דרך מעבר רפיח. הבוקר מסר דובר צה"ל כי בהנחיית הממשלה, נכנסו 14 משאיות של מים ומזון לרצועה, וכי בניגוד לפעמים קודמות, הצבא בודק אותן במעבר.

שרי החוץ של האיחוד האירופי התכנסו היום בלוקסמבורג לדיון על המלחמה בין חמאס לישראל. רבים מהם תומכים בהפסקת אש הומניטרית שתאפשר כניסת ציוד הומניטרי באופן רציף לרצועה. האחראי על קשרי החוץ של האיחוד, ג'וזף בורל, הצטרף לקריאת האו"ם להפסקת האש ההומניטרית.

סמוך לשעה 6:30 בבוקר של שבת 7 באוקטובר החלו להישמע אזעקות ברחבי הארץ - מעוטף עזה ועד גוש דן והשרון. לאחר כחצי שעה נשמעו לראשונה דיווחים על חדירת מחבלים ליישובים, קיבוצים וערים בנגב המערבי. במקביל נמשך ירי הרקטות מעזה ודווח על פגיעות ישירות ביבנה, באשקלון ובמושב סמוך לאשדוד. עד כה ידוע על יותר מ-1,400 נרצחים בטבח של מחבלי חמאס ועל כ-5,000 פצועים.

 

הפופולריים