העצרת הכללית של האו"ם הצביעה באופן גורף להפסקה הומניטרית בין ישראל לחמאס

תמיכה גורפת באו"ם להפסקה הומניטרית בין ישראל לחמאס
בהצבעה עברה ההצעה הירדנית ברוב של 120 קולות. בהצעה ישנה קריאה להפסקת אש ולשחרור כל השבויים - אך לא גינוי למתקפה האכזרית של חמאס • השגריר ארדן: "ישראל תמשיך להגן על עצמה ולעשות כל שנדרש עד להשמדת חמאס והשבת החטופים"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
ללא
ללא צילום: ללא

ההצעה שהגישה ירדן היום (שישי) בעצרת האו"ם להפסקת אש הומניטרית מיידית בין ישראל לחמאס, התקבלה בתמיכה גורפת ברוב של 120 קולות. 45 נמנעו ו-14 הצביעו נגד, ביניהן ישראל וארה״ב. בתוכן ההצעה עלתה הדרישה לאפשר גישה אל רצועת עזה והגנה על אזרחים בה, אך חמאס לא הוזכר כלל. שגריר ישראל באו"ם גלעד ארדן הגיב בנאום בעצרת:"ישראל תמשיך להגן על עצמה ולעשות כל שנדרש עד להשמדת חמאס ויכולותיו והשבת החטופים".

עוד הוסיף השגריר ארדן: "מה מטרת ההחלטה הזו? הפסקת אש שתקשור את ידיה של ישראל ואת היכולת שלה להגן על עצמה? פשוט חרפה".

שר החוץ אלי כהן הגיב: "דוחים על הסף את הקריאה הבזויה של האו"ם להפסקת אש. ישראל מתכוונת לפעול לחיסול החמאס בדיוק כפי שהעולם פעל מול הנאצים ומול דאעש".

זהו יומו השני של דיון החירום באו"ם בנוגע למלחמה בישראל, כאשר בסופו נערכה ההצבעה בין נציגי המדינות על ההצעה הירדנית. ההצעה כוללת הפסקת אש וקריאה לשחרור מיידי של כל האזרחים המוחזקים בשבי, אך לא גינתה את המתקפה הרצחנית של חמאס ב-7 לאוקטובר. 

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחרי הערוץ הרשמי

הנואמים המרכזיים בדיון הערב הם נציגי ארה"ב, קטאר, סעודיה, מצרים והאיחוד האירופי. השבוע הוגשו הצעותיהן של ארה"ב ורוסיה במועצת הביטחון, אך אף אחת מהן לא התקבלה.

מוקדם יותר, שגריר ישראל באו"ם, גלעד ארדן, תדרך את בכירי התקשורת העולמית והקרין באו"ם סרטון המציג את זוועות החמאס. "כשמראים להם את המחבלים רבים ביניהם על מי יערוף את את ראשו של הפועל התאילנדי, הם יבינו שאין פה קשר לסכסוך הישראלי פלסטיני", אמר ארדן בריאיון בחדשות שישי. 

בהודעת מנהיגי האיחוד האירופי אמש לא הוכנסה קריאה להפסקת אש בעזה - לאחר התנגדותן של גרמניה, אוסטריה וצ'כיה לכל נוסח שעשוי להגביל את ישראל ואת הזכות שלה להגנה עצמית. בהצהרה מוזכרת זכותה של ישראל להגן על עצמה, גינוי לטבח של חמאס והשימוש שלו באזרחים כמגנים אנושיים וגם חשש מהמצב ההומניטרי בעזה. לפני כשבוע הפרלמנט האירופי הצביע בעד הצעה המגנה את מתקפת הטרור של חמאס, ובעד זכותה של ישראל להגן על עצמה.

הפופולריים