למרות היחס לישראל והאיומים: בכיר באו"ם יבקר היום בארץ

למרות היחס לישראל והאיומים: בכיר באו"ם יבקר היום בארץ
על אף האיומים וההצהרות כנגד האו"ם, ישראל תארח היום בכיר באו"ם העובד ישירות מול גוטרש
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
עצרת האו"ם
צילום: אי-פי

חרף איומי ישראל כנגד האו"ם עקב התבטאותו של מזכ"ל האו"ם, ישראל מארחת היום (שני) את מי שעובד ישירות מולו - תת-מזכ"ל האו"ם לעניינים הומניטריים, מרטין גריפית. ביקורו מגיע לאחר שמזכ"ל האו"ם, אנטוניו גוטרש, סיפק הסברים מעוררי מחלוקת למתקפה הרצחנית של חמאס.

עקבו אחרי ערוץ הוואטסאפ של כאן חדשות - לחצו על הפעמון ואתם מעודכנים

בישראל תקפו את הארגון בצורה חריפה ואיימו כי לא יוציאו ויזות לעובדי או"ם. ממשרד החוץ נמסר: "ישראל הביעה את אכזבתה הקשה מהתנהלות גופי האו"ם והתבטאויות העומדים בראשם. בהתאם כל מקרה של כניסת גורם מהאו"ם לארץ נבחן לגופו. המקרה הנ"ל אושר לבקשת מדינות אחרות למטרת קידום יציאת אזרחים זרים מרצועת עזה".

בתוך כך, מועצת הביטחון של האו"ם צפויה להתכנס הלילה לדיון חירום נוסף בעניין המלחמה בין ישראל לחמאס. ההתכנסות מגיעה על רקע בקשתה של איחוד האמירויות, עקב הרחבת הפעילות הקרקעית של צה"ל ברצועה במהלך סוף השבוע האחרון. גורם מטעם אונר"א, שיספק עדכון על המצב ההומניטרי ברצועה בדיון צפוי להתייחס בעניין הפעילות הקרקעית.

בהצבעה שהתקיימה ביום שישי בדיון של מועצת הביטחון, התקבלה ברוב מכריע ההצעה הירדנית, שקראה להפסקת אש ושחרור החטופים אך לא הזכירה גינוי למעשי חמאס. למרות זאת, האו"ם לא הצליח להביא עד כה להפסקת אש או להשבת החטופים.

הפופולריים