ארה"ב: 57% לא מרוצים מתפקוד ביידן במלחמה בין ישראל וחמאס

ארה"ב: 57% לא מרוצים מתפקוד ביידן במלחמת ישראל-חמאס
לפי סקר חדש, 46% נותנים אמון גדול יותר בטראמפ, וחושבים שיעשה עבודה טובה יותר בקשר לסכסוך הישראלי פלסטיני לעומת ביידן שקיבל 38% מהקולות של מצביעי הסקר
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
ביידן טראמפ
צילום: רויטרס

לפי סקר של "הניו יורק טיימס" ו"סיינה קולג'" שפורסם היום (שלישי) עולה כי 57% מהמצביעים אינם שבעי רצון מהתנהלות הנשיא במלחמה בעזה. 46% נותנים אמון גדול יותר בטראמפ, וחושבים שיעשה עבודה טובה יותר בקשר לסכסוך הישראלי פלסטיני לעומת ביידן שקיבל 38% מהקולות של מצביעי הסקר.

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחרי הערוץ הרשמי

שיעור שביעות הרצון הכללי של ביידן עומד על 37%. ירידה של 2% לעומת הסקר הקודם שנעשה ביולי. במרוץ בין ביידן לטראמפ על נשיאות ארה"ב, טראמפ מוביל על ביידן בפער קטן של 2%– 46% מול 44%.

עוד עולה מנתוני הסקר, כי הסימפטיה לצד הפלסטיני גוברת ככל שיורד גיל המשיבים. בעוד שאצל משיבים בני 65 ומעלה 63% מגלים אהדה לישראל לעומת 11% לצד הפלסטיני. המגמה מתהפכת בקרב מצביעים צעירים בגילאי 29-18, שם הפלסטינים זוכים לסימפטיה גדולה יותר של 46% לעומת 27% המגלים סימפטיה לישראל. באופן משוקלל של כלל קבוצות הגיל – 47% מגלים תמיכה לצד הישראלי, בעוד 20% מגלים סימפטיה לצד הפלסטיני, ורק 13% מגלים סימפטיה במידה שווה לשני הצדדים.

הפופולריים