אמילי הנד ואביה בריאיון לתקשורת הזרה: אלו שטוענים שישראל מדינת אפרטהייד - מטומטמים

משפחת הנד: אלו שטוענים שישראל מדינת אפרטהייד - מטומטמים
אמילי הנד ואביה טום התראיינו בתוכנית של העיתונאי האמריקני המוכר פירס מורגן, טום סיפר על ההשתקמות של בתו לאחר החזרה מהשבי: "אני מעיר אותה כשהיא באמצע סיוט" • האב פרץ בבכי ששמע מהמגיש על גורל החטופים שתועדו בסרטון
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
אמילי הנד וטום אביה
צילום: צילום מסך

אמילי הנד, בת ה-9 שנחטפה לשבי חמאס ושוחררה, ואביה טום התראיינו הלילה (שלישי) אצל העיתונאי האמריקני הפופולרי פירס מורגן.  האב טום סיפר כיצד בתו משתקמת, תוך שהוא משתאה נוכח החוסן שיש אצל ילדים.

לכל העדכונים - עקבו אחר ערוץ הוואטסאפ של כאן חדשות

לדברי טום, עוצמת הדיבור של אמילי שבה לרמה רגילה, היא אוכלת "כמו סוס", והיא ישנה היטב, אם כי יש פעמים שהיא חווה סיוטים ואם הוא רואה אותה בעיצומו של אחד כזה – הוא דואג להעיר אותה. הנד תיאר את הרגע שבו נאמר לו שבתו חטופה בעזה, ולא מתה, כ"חבטה בבטן על ידי מתאגרף מקצועי". ולאחר שחרורה תיאר את הרגע שבו סיפר לה שאמה החורגת נרצחה, כאשר היא התייפחה והתכנסה לתוך עצמה, מתחת לשמיכה, ולא נתנה לאביה לנחם אותה.

כשנשאל מה דעתו על אלה שטוענים כי תגובת ישראל לא מידתית, השיב טום כי אלה אנשים שלא יודעים שום דבר, ותהה אם בכלל ביקרו אי-פעם בישראל. "אנחנו חיים את זה 20 שנים", אמר בריאיון, וכינה את אלו שטוענים שישראל מדינת אפרטהייד – כ"אידיוטים" והזמין אותם לראות באילו שפות מופיעות על שלטי הדרכים, ועקץ "כולכם קוראים מהים עד הנהר. אין לכם מושג איזה נהר".

 

לכל אורך הריאיון, שנמשך יותר מ-40 דקות, אמילי נראית יושבת לצד אביה, אבל בשום שלב לא השיבה באופן ישיר לשאלות המראיין. מדי פעם נראתה מדברת בלחישה עם טום, אבל לא ניתן היה להבין מה אמרה לו. היו פעמים שבהם ניגבה את דמעותיו של אביה.

בזמן הקלטת הריאיון, השניים התבשרו על הודעת חמאס, לפיה יוסי שרעבי ואיתי סבירסקי נהרגו ברצועת עזה, ע"י המגיש. טום נראה מנסה לעצור את הדמעות כשהוא שומע מה עלה בגורל השניים, אשר נחטפו מקיבוץ בארי - המקום ממנו נחטפה בתו אמילי. הוא גם סיפר שאיתי שהה יחד עם אמילי כל זמן שהותה בשבי, ו"התנחם" בכך שנועה עודנה בחיים.

הפופולריים