בחירות חוזרות בברלין: התחזקות של מפלגות הימין הקיצוני

בחירות חוזרות בברלין: התחזקות של מפלגות הימין הקיצוני
נרשמה עלייה במפלגות אופוזיציה CDU ו-AfD מהימין הקיצוני במדינה, לאחר שברלין נאלצה לערוך שוב את הבחירות הכלליות עקב תקלות טכניות בהצבעה המקורית שנערכה ב-2021
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
גרמניה
צילום: מסך

נרשמה עלייה בהצבעה במפלגות האופוזיציה מהימין CDU ו-AfD בגרמניה לאחר שברלין נאלצה לערוך שוב את הבחירות הכלליות, עקב תקלות טכניות בהצבעה המקורית שנערכה ב-2021. ב-455 מחוזות: מפלגות הקואליציה SPD ו-FDP ספגו הפסדים - הירוקים, החברים גם הם בממשלה, הצליחו לשמור על כוחם מאז הבחירות שנערכו באותה שנה. למרות החשש הכבד מהתחזקות הימין הקיצוני, שאחוזי הבחירה בו נעים סביב 20% בממוצע ארצי בברלין הליברלית, התמיכה במפלגה מורגשת במידה מועטה. 

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחרי הערוץ הרשמי

לאחר ספירת הקולות, מפלגת ה-AfD טיפסה ב-1% ורשמה 9.4% הצבעה מעל המפלגה הדמוקרטית החופשית ה-FDP, שירדה ל-8.1%. השמאל כמעט שומר על תוצאתו מבחירות 2021 עם 11.5 אחוזים. המפלגה הסוציאל-דמוקרטית במדינה, ה-SPD שהיא מפלגתו של הקנצלר - נותרה המפלגה החזקה בברלין עם 22.2% הצבעה. למרות זאת, כאמור המפלגה ספגה ירידה של 1.2% הצבעה. אחריה, מפלגת הירוקים עם 22% הצבעה, רשמה ירידה של 0.3%. מפלגת ה-CDU שמייצגת את הנוצרים-דמוקרטים, עלתה ב-1.3% ורשמה 17.2% אחוזי הצבעה בבחירות. 

רוחות אפלות בגרמניה | האזינו להסכת עוד יום

מיליוני גרמנים יצאו לקלפיות לפני חודשיים כדי להכריע את עתידם לחמש השנים הקרובות בבחירות המקומיות. יורן האקה, מנהיג המפלגה AFD באזור, נתבע בגלל שימוש ברטוריקה נאצית. בגרמניה רואים כל שימוש בסממנים נאציים בחומרה, ולמעשה רבים רואים בהאקה האיש-החזק באמת ב-AfD. המצב כל כך מדאיג, ששירותי הביטחון הגרמניים, האמונים על הגנה על הסדר החוקתי והדמוקרטי בגרמניה, אומרים כי הם "קרובים מאוד" להכריז על מפלגת "אלטרנטיבה לגרמניה (AfD)" כאיום על הדמוקרטיה. 

הפופולריים