תקרית בלב הים

כוח איראני השתלט על ספינה "הקשורה לישראל" | תיעוד

כוח איראני השתלט על ספינה "הקשורה לישראל" | תיעוד
סוכנויות הידיעות האיראניות אישרו שבוצעה השתלטות על הספינה ושהיא מופנת לשטח איראן • הספינה המעורבת היא MSC Aries, ספינת מכולות הקשורה לחברת זודיאק ספנות של המיליארדר הישראלי אייל עופר, ועל סיפונה 25 אנשי צוות • דווח כי 17 מאנשי הצוות הם הודים וממשלת הודו יצרה קשר עם הרשויות האיראניות
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
AP
צילום: AP

כוחות איראנים השתלטו היום (שבת) על ספינה ששהתה בקרבת מיצרי הורמוז. לידי סוכנות הידיעות AP הגיע סרטון ובו נראים כוחות קומנדו פושטים באמצעות מסוק על הספינה. הספינה המעורבת היא MSC Aries, ספינת מכולות הקשורה לחברת זודיאק ספנות של המיליארדר הישראלי אייל עופר. דובר צה"ל: "איראן תשא בהשלכות הבחירה להסלים את המצב עוד"​.

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחר הערוץ הרשמי

תיעוד: השתלטות הכוח האיראני על הספינה 

בערוץ WION News דווח כי הודו יצרה קשר עם הרשויות האיראניות לאחר שלדברי מקורות יש 17 אזרחים הודיים על סיפון MSC Aries​: "להבטחת שלומם, רווחתם ושחרורם המוקדם של אזרחי הודו".

בסוכנויות הידיעות הממשלתיות של איראן אישרו את הידיעה: "משמרות המהפכה השתלטו על כלי שיט 'הקשור לישראל'".בסוכנות הידיעות האיראנית IRNA דווח כי הספינה הופנתה לעבר מימיה הטריטוריאליים של איראן.​ גורם ביטחוני אמריקני רשמי הגיב על התקרית: "אנו מודעים למצב ואנו מנטרים אותו". ​

מחברת זודיאק הבריטית, בבעלות איש העסקים הישראלי אייל עופר, נמסר לכאן חדשות כי הספינה הוחכרה לטווח ארוך לחברת הספנות MSC שהיא האחראית הבלעדית לספינה. לשון התגובה: "​הספינה הוחכרה על ידי Gortal Shipping, שקשורה בזודיאק, לטווח ארוך לחברת הספנות MSC שהיא האחראית הבלעדית לספינה. חברת MSC היא המנהלת והמפעילה המסחרית של הספינה ואחראית לכל פעילויות כלי השיט לרבות תפעול המטען והתחזוקה. MSC אחראית גם על מסלול הספינה, לוח הזמנים ועל הצוות שעל הסיפון​".

מוקדם יותר היום דווח על תקרית דומה, במעורבות כלי שייט במפרץ עומאן, כחמישים מייל ימי מעיר הנמל פוג'יירה שבאיחוד האמירויות. בסוכנות הסחר הימי של בריטניה עדכנו שכוחות מהאזור השתלטו על ספינה. בשנים האחרונות איראן הייתה מעורבת בשורת תקריות של השתלטות על כלי שיט ומכליות נפט באזור המפרץ הפרסי.

הפופולריים