אחרי כ-16 שעות

איראן הודיעה רשמית: הנשיא ראיסי ושר החוץ נהרגו בהתרסקות המסוק

איראן אישרה: הנשיא ראיסי ושר החוץ נהרגו בהתרסקות מסוק
בטהראן עדכנו כי מבצע החיפושים הסתיים וכי הגופות פונו מהזירה, בהן גופתו של שר החוץ עבדאללהיאן, אנשי צבא וגורמים בכירים אחרים. דבר מותו של ראיסי הוכרז בעיר הולדתו משהד, אחרי שקהל גדול של תומכי ממשלה התאסף שם הלילה וערך תפילות. ממשלת איראן: "לא תהיה שום בעיה בניהול ענייני המדינה"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
המסוק של ראיסי
צילום: רויטרס

איראן אישרה הבוקר (שני) באופן רשמי את דבר מותו של הנשיא איבראהים ראיסי ושר החוץ חוסיין עבדאללהיאן בהתרסקות מסוק. מלבד ראיסי ועבדאללהיאן, כל תשעת האנשים שהיו על המסוק נהרגו - בהם אנשי צבא, מושל מחוז מזרח אזרבייג'ן, אימאם וצוות הטייסים.

עקבו אחר ערוץ הוואטסאפ של כאן חדשות
7.10.360: פרויקט הנצחה דיגיטלי לאירועי 7 באוקטובר

גורם ישראלי רשמי מסר לסוכנות הידיעות רויטרס שישראל לא הייתה מעורבת בהתרסקות המסוק של הנשיא איראן ראיסי. ברשויות האיראניות הודיעו כי כלל הגופות פונו מהזירה לתבריז, כאשר מצבן קשה במיוחד. "חלקן נשרפו ולא ניתן לזהותן", הודה מפקד חיל האוויר האיראני. בהודעה שפרסמה הממשלה נכתב כי מותו של ראיסי "לא יהווה בעיה, ולו הקטנה ביותר, בניהול ענייני המדינה".

זירת ההתרסקות של מסוק נשיא איראן

תנאי מזג האוויר הקשים באזור ההתרסקות הערימו קשיים רבים על זיהוי שרידי המסוק שנשא את ראיסי וצוותו. לבסוף, אחרי כ-16 שעות, אותרו השרידים ובממשל האיראני הוציאו הודעה רשמית על מותם של יושבי המסוק. בכיר במשמרות המהפכה אמר קודם לכן כי התקבל אות מהמסוק עצמו וגם מטלפון נייד של אחד מאנשי הצוות.

מותו של ראיסי הוכרז ברבים בעיר הולדתו משהד, במקדש השיעי של האימאם רזא, אחרי שקהל גדול של תומכי ממשלה התאסף שם במהלך הלילה וערך תפילות במקום. על פי הדיווחים מהמקום, אנשים פרצו בצווחות וצעקות כשנודע על מותו של הנשיא.

איך ייראה היום שאחרי מות ראיסי?

אחרי ההכרזה הרשמית של איראן על מותו של הנשיא, במדינה צפויות להיערך בחירות מיוחדות לנשיאות תוך 50 ימים. מי שיכהן כנשיא בפועל אחרי ראיסי הוא סגן הנשיא מוחמד מוח'בר - דבר שכפוף לאישורו הסופי של המנהיג העליון חמינאי. בטהרן ישנו חשש כי ייתכנו הפגנות ברחבי איראן.

הפופולריים