נתניהו שוב תוקף את המשטרה: "ריטמן היה צריך להשעות עצמו"

רה"מ נגד החוקרים: ריטמן היה צריך להשעות עצמו
בפוסט שכתב בעמוד הפייסבוק תהה ראש הממשלה, איך החוקרים יכולים להיות אובייקטיביים כשהם מאמינים בטענות "ההזויות והשקריות" שפעל נגדם באופן אישי
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
ראש הממשלה בנימין נתניהו
צילום: צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, האשים היום (שישי) את המשטרה בחוסר אובייקטיביות כלפיו, ואמר כי מפקד יחידת החקירות להב 433, ניצב רוני ריטמן, היה צריך להשעות את עצמו מהחקירות. "כשחוקרי המשטרה מאמינים בטענות כל כך הזויות ושקריות שראש הממשלה פעל נגדם באופן אישי ושלח חוקרים נגדם, איך הם יכולים לחקור אותו ולהגיש המלצות נגדו באופן אובייקטיבי?", כתב ראש הממשלה בעמוד הפייסבוק שלו.

"ראשית נחשפנו למכתב מטעמו של ראש היחידה החוקרת ריטמן ליועץ המשפטי לממשלה וינשטיין, שבו רמזו עורכי דינו של ריטמן שראש הממשלה שלח את הקצינה שהתלוננה נגדו על הטרדה מינית. באותו רגע ריטמן היה צריך להשעות את עצמו מחקירות ראש הממשלה", כתב נתניהו.

ראש הממשלה הוסיף כי "כעת אנו מגלים שהחוקרים עצמם האמינו גם בתיאוריית קונספירציה נוספת ולא פחות הזויה - שראש הממשלה הפעיל נגדם חוקרים פרטיים". "תחליטו אתם מה זה אומר על טוהר החקירה ומה זה אומר על טיב ההמלצות", כתב נתניהו לעוקביו.

ביום רביעי האחרון טען מפכ"ל המשטרה רוני אלשיך בתכנית"עובדה" כי הופעלו לחצים מצד גורמים שונים על גורמים המעורבים בחקירות ראש הממשלה בתיקי 1000 ו-2000. בראיון שהעניק לעיתונאית אילנה דיין, רמז אלשיך כי נאספו חומרים על חוקרי המשטרה העוסקים בתיקי נתניהו והאשים "גורמים רבי כוח" בניסיון להשפיע עליהם.

שעות לאחר פרסום הראיון, הגיב נתניהו במתקפה נגד אלשיך בדף הפייסבוק שלו."מזעזע לגלות שהמפכ"ל חוזר על הרמיזה ההזויה והשקרית כאילו ראש הממשלה שלח חוקרים פרטיים נגד קציני משטרה החוקרים אותו", מסר נתניהו.

הוא הוסיף כי "מזעזע לגלות שהמפכ"ל גם חזר בפני עיתונאים על הרמיזה ההזויה והשקרית לא פחות של ריטמן, כאילו ראש הממשלה היה מעורב בתלונת קצינת המשטרה נגד ריטמן בגין הטרדה מינית. איך ייתכן שריטמן עומד בראש היחידה שחוקרת את ראש הממשלה ומשתתף אישית בגיבוש ההמלצות נגדו?".

הפופולריים