תיק בזק: ייתכן והחקירה נוגעת למעורבות נתניהו במועצת הכבלים והלווין

הסתעפות בתיק בזק: הקשר בין רה"מ למועצת הכבלים
משרד רה"מ סרב לפרסם את שיחות נתניהו עם נציגים מהמועצה בשל "שיקולים הנוגעים לחקירה" בתיק 4000. זאת, לדברי המשרד, בהנחיית משרד המשפטים. יו"ר המועצה, יפעת בן-חי שגב, נתנה עדות בפרשה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
ראש הממשלה, בנימין נתניהו
צילום: צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

חקירת ראש הממשלה, בנימין נתניהו, ב"תיק בזק" עשויה להיות רחבה יותר ולגעת גם בנושא מעורבותו לכאורה במועצת הכבלים והלווין - כך נחשף היום (חמישי) בחדשות הערב בכאן 11. זאת, לאור תשובת משרד ראש הממשלה לדרישה לחשוף את שיחות נתניהו עם נציגי המועצה.

תשובת משרד ראש הממשלה ניתנה בעקבות בקשת עו"ד שחר בן-מאיר לחשוף את מועדי השיחות של נתניהו עם בעל השליטה לשעבר בחברת "בזק", שאול אלוביץ', וכן את מועדי שיחות ראש הממשלה וראש לשכתו, יואב הורוביץ', עם נציגים מהמועצה לכבלים ולווין. במשרד ראש הממשלה דחו את הדרישה בשל "שיקולים הנוגעים לחקירת בזק", זאת בהנחיית משרד המשפטים.


עוד נחשף בחדשות הערב כי יו"ר המועצה לכבלים ולווין, יפעת בן-חי שגב, העידה בתיק "בזק". חברי מועצה ששוחחו עם "כאן חדשות" סיפרו כי בן-חי שגב לחצה על חברי המועצה לאשר את המיזוג בין "בזק" ו"יס". חוות הדעת של המועצה ניתנה לאחר דיון אחד בלבד, בהמשך לעבודה שעשתה חברת הייעוץ הכלכלית "עדליא", שנשכרה על ידי מנכ"ל משרד התקשורת המושעה, שלמה פילבר.

בהמשך אותו יום, ובהתאם לעמדת מועצת הכבלים והלווין, אישר שר התקשורת נתניהו את המיזוג. האישור אפשר למקורבו שאול אלוביץ לקבל תשלום של 680 מיליון שקל מ"בזק".

ביום שני צפוי נתניהו להגיע לחקירה נוספת ב"תיק בזק". ראש הממשלה היה אמור להיחקר כבר השבוע ולהיות מעומת עם החומרים שהעביר לאחרונה עד המדינה ניר חפץ, אך החקירה נדחתה בשל מחלה. לפי ההערכות גם הפעם רעייתו שרה תיחקר בפרשה. במקביל, ייתכן שגם בנו יאיר ייחקר. 

הפופולריים