עונש חסר תקדים: 10 שנות מאסר לנאשם המרכזי בפרשת "לה פמיליה"

10 שנות מאסר לנאשם המרכזי בפרשת "לה פמיליה"
חבר הארגון עומר גולן הורשע בתקיפת אוהד הפועל תל אביב בפטיש ב-2015. בנוסף למאסר, יהיה עליו לפצות את המותקף ב-100 אלף שקלים
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
אוהדי בית"ר ירושלים
צילום: צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

בית המשפט המחוזי בתל אביב גזר היום (חמישי) עונש של 10 שנות מאסר על חבר ארגון "לה פמיליה" עומר גולן, הנאשם המרכזי בפרשה שהורשע ביוני האחרון בגרימת חבלה בכוונה מחמירה. זאת לאחר שהודה בתקיפת אוהד הפועל תל אביב יורי סדלצקי באמצעות פטיש ב-2015. הנאשם גם יפצה את המותקף במאה אלף שקלים.

בתחילה נאשם גולן בניסיון רצח, אך במסגרת הסדר טיעון הורשע בחבלה בכוונה מחמירה. נאשם נוסף פרשה, מתן שמעון, נידון לחמש שנות מאסר והורשע בין היתר בחבלה בנסיבות מחמירות, תקיפה וחבלה במזיד לרכב. בנוסף, חבר הארגון אבי בסאנו הורשע בחבלה חמורה ונידון ל-50 חודשים, ויואב נחשון הורשע בקשירת קשר לביצוע פשע ונידון ל-46 חודשים.

הרשעות אלו מצטרפות להרשעות שניתנו במסגרת פרשת "לה פמיליה" בבית המשפט המחוזי בתל אביב לפני כחודש. את העונש הכבד ביותר אז קיבל אליעד משה, שנשלח לארבע שנות מאסר בפועל. הוא הורשע במעורבות בשלושה אירועים שונים: תקיפת נער בנמל תל אביב בשנת 2015, ושתי תקיפות של אוהדי מכבי חיפה במקרים שונים בחוף פולג בנתניה. בנוסף נגזרו עליו קנסות על סך 8,000 שקלים והרחקה ממגרשי הכדורגל למשך חמש שנים.


על חמישה מהמשתתפים באירוע התקיפה של אוהד הפועל תל אביב בפטיש בשכונת פלורנטין בתל אביב, בו הורשע גם עומר גולן, נגזרו בין 22 ל-30 חודשים מאסר. על המורשעים במקרה נפסקה גם חצי שנת מאסר על תנאי ובנוסף קנס על סך 5,000 שקלים כל אחד.

מפרקליטות מחוז תל אביב נמסר בתגובה לגזרי הדין: "העבירות בוצעו בצורה מאורגנת על רקע האידיאולוגיה האלימה של הארגון וכללו אירועי אלימות נוספים כלפי אוהדי קבוצות יריבות, ללא כל התגרות, ורק בשם אהדת הנאשמים לקבוצת ספורט".

ממינהלת הליגות בכדורגל נמסר כי "זהו צעד בכיוון הנכון להרתעה של אלו המחבלים בספורט בכלל ובכדורגל בפרט. הניסיון הבינלאומי ממקומות אחרים בעולם מלמד כי הפעלה אפקטיבית משולבת של כל זרועות החוק, מפחיתה אלימות במגרש ומחוצה לו".

מועדון הכדורגל הפועל תל אביב בירך את רשויות החוק," אשר מצאו לנכון למצות את מלוא חומרת הדין עם פורעי החוק שהיו חלק מאירוע אלים וחריג בנוף הכדורגל בפרט ובחברת הישראלית בכלל, תוך הבנה כי מדובר במקרה שאף יכול היה להסתיים במוות. על כולנו בחברה חלה החובה של מלחמה באנשים אלימים".

הפופולריים