"השלמות החקירה בתיקי 1000 ו-2000 לא הביאו חידוש דרמטי בנוגע לנתניהו"

"השלמות החקירה לא הביאו חידוש בנוגע לרה"מ"
גורם בכיר במערכת אכיפת החוק ציין כי הטענות שהעלה עד המדינה ניר חפץ בעדותו באשר לאנשי עסקים נוספים שהעבירו טובות הנאה לנתניהו, לא הניבו חקירה או הביאו חשודים נוספים. אמש נחשף בחדשות הערב כי בעקבות הקלטות חדשות של חפץ צפויה חקירה נוספת של ראש הממשלה ושל ח"כ איתן כבל
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
ראש הממשלה בנימין נתניהו
צילום: צילום: קובי גדעון, פלאש 90

השלמות החקירה בתיקי 1000 ו-2000 לא הביאו לחידוש משמעותי בנוגע לראש הממשלה בנימין נתניהו, מעבר למה שכבר קיים. כך אמר היום (חמישי) גורם בכיר באכיפת החוק. הטענות שהעלה עד המדינה ניר חפץ בעדותו באשר לאנשי עסקים נוספים שהעבירו טובות הנאה לנתניהו, לא הפכו לחקירה חדשה או הביאו חשודים חדשים.

אמש חשף פרשננו מרדכי גילת כי חפץ הביא הקלטות חדשות בתיק 2000, בעקבותיהן צפויה חקירה נוספת של חבר הכנסת איתן כבל, לאחר שבגרסתו נמצאו בעיות אמינות, ושל ראש הממשלה. גם חברת הכנסת ציפי לבני צפויה להעיד בתיק.


לפני כמה שבועות אישר היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט לפתוח מחדש את תיק 2000 בעקבות מידע שהתקבל מחפץ. ליאת בן ארי, פרקליטת מחוז תל אביב מיסוי וכלכלה, היא שהחליטה על פתיחת התיק בחלק הנוגע להליך חקיקת "חוק ישראל היום" ב-2014.

לפני כשלושה שבועות פורסם לראשונה בחדשות הערב בכאן 11, כי הפרקליטות החלה בהשלמות חקירה בתיקים 1000 ו-2000, ובכלל זה לזמן עדים, בעקבות בקשה רשמית שהגישה הפרקליטות. זאת, בעקבות מידע שהתקבל מעדי מדינה שונים.

תיק 1000 כולל חשד לביצוע עבירות שוחד, מרמה והפרת אמונים על ידי נתניהו בכל הנוגע למערכת יחסיו עם מילצ'ן ואיש העסקים האוסטרלי פאקר, אשר העניקו לו במהלך השנים, טובות הנאה מסוגים שונים.

תיק 2000, הנוגע לידיעות אחרונות, כולל החשד לביצוע עבירות שוחד, מרמה והפרת אמונים על ידי ראש הממשלה ועל ידי מו"ל עיתון ידיעות אחרונות ובעל השליטה בעיתון מוזס, בכל הנוגע למערכת יחסים ביניהם סביב בלימת התעצמותו של עיתון "ישראל היום" באמצעות חקיקה ודרכים אחרות.

הפופולריים