הגננת מגבעתיים החשודה בהתעללות להורים: "מעולם לא פגעתי בילד"

הגננת מגבעתיים להורים: "מעולם לא פגעתי בילד"
שבוע לפני שנחשפה פרשת ההתעללות ניהלו מנהלי הגן והגננת החשודה שיחה עם הורי הילדים. בקטעים בלעדיים מתוך השיחה נשמעת הגננת בוכה ומבקשת סליחה. ההורים מצדם זועמים וטוענים: "הכתובת הייתה על הקיר"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
צילום:

רגע לפני חשיפת פרשת ההתעללות בגבעתיים, בה נעצרו השבוע הגננת והסייעת בחשד לתקיפת ילדים, כינס מנהל הגן את ההורים לשיחה שתיעודה פורסם היום (חמישי) בחדשות הערב בכאן 11. הגננת, כך לפי עדויות, נכנסה לגן כשהיא נתמכת בידי ילדיה: "כנראה שהיתה לי טעות, שרציתי להמשיך כמו שאני תמיד... ולא באתי ואמרתי... לא יכולה, קשה לי, אני לא מרגישה טוב" אמרה. "אני לא יכולה להמשיך, אני חייבת לטפל בבריאות שלי... במצב הנפשי שלי".

עוד אמרה הגננת להורים בשיחה שנערכה לפני שפורסמו תיעודי התקיפות: "מעולם-מעולם לא פגעתי בילד, כל אהבתי נתונה לילדים... אני מבקשת סליחה ומחילה".

בשלב מסוים קטעה אחת האימהות את דברי הגננת: "פתאום הכעסים שלו נראו לי קצת אחרת, בעיקר בשבועות האחרונים" סיפרה על בנה. "אם זה קשור או לא קשור אני לא יודעת, אבל הוא בטוח ראה את מה שקרה". אם אחרת מחתה: "שלוש נשים בוגרות נוכחות שם בזמן שעושים דבר כזה לילדה וכולם שותקים?".

מנהל הגן הדגיש כי מדובר במקרה חד פעמי, אולם אחת האימהות השיבה: "הכתובת היתה על הקיר, היו סימנים אני משוכנעת... אפילו אנחנו ידענו חלק מהדברים, שהיא נפלה נפילה מאוד רצינית לפני כמה שבועות, שהיא סבלה מכאבי ראש מאוד מאוד חזקים, שהיא היתה בבדיקות. אם אנחנו יודעים את זה, בטח ובטח שכל הצוות ידע מזה ואתם כולכם ידעתם את זה".

אתמול, במהלך הדיון בהארכת מעצרה של הגננת הציג נציג המשטרה לשופט שני סרטונים שבהם נראתה סוטרת ומטיחה את הפעוטות. היא הודתה במעשים במהלך חקירתה ואף עומתה עם שתי סייעות אחרות שעבדו בגן. שלשום הוארך מעצרה של הסייעת ליהיא בן דניאל, בגין חשד דומה. מהעדויות שנאספו, כולל עדות הסייעת, עולה חשד למספר אירועים לאורך תקופה. בנוסף, נחקרו בעלת הגן וסייעות אחרות. 

נציג המשטרה אמר בדיון בבקשת הארכת מעצרה של הסייעת אתמול כי "מדובר בחשודה שלאורך תקופה ביצעה מעשי התעללות חמורים בקטינים בני שנתיים-שלוש. המשטרה אספה ראיות, כולל ראיות מדעיות, שמוכיחות חד משמעית את מעורבותה של החשודה במיוחס לה".

הפופולריים