גנור טען: שמרון סיפר שנכח בישיבה שרה"מ עדכן על מענקים לצוללות

גנור: שמרון סיפר שרה"מ עדכן על מענקים לצוללות
עו"ד דוד שמרון טען בחקירתו כי העניק לגנור ייעוץ משפטי בלבד, בלי שהיה לדבר נגיעה לקרבתו למקבלי ההחלטות על רכש הצוללות
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
מיקי גנור צוללות
צילום: צילומים: פלאש 90

פרשת הצוללות וכלי השיט | נציג חברת "טיסנקרופ" בישראל, מיקי גנור, טען במסגרת חקירתו כעד מדינה שעורך הדין דוד שמרון סיפר לו שנכח בפגישה אצל ראש הממשלה, בהשתתפות שר הביטחון לשעבר יעלון, שבמסגרתה עלה נושא המענק לרכישת הצוללות 8,7 ו-9. זאת בניגוד לטענות לפיהן הנושא לא עלה מעולם בשיחות. תמלילים מחקירתו של גנור מהתקופה שבה שימש עד מדינה בפרשה נחשפו היום (שלישי) בחדשות הערב בכאן 11, על רקע השימועים שמתנהלים בפרשה.

עורך הדין שמרון טען בחקירתו כי הוא העניק לגנור ייעוץ משפטי בלבד, בלי שהיה לדבר נגיעה לקרבתו למקבלי ההחלטות על רכש הצוללות. אך לדברי גנור, שמרון סיפר לו שנכח בפגישה אצל ראש הממשלה בנימין נתניהו שבה דנו ברכישה וראש הממשלה עדכן בה אודות המענקים מגרמניה. "שמרון אמר לי שבפגישה בין ראש הממשלה לשר הביטחון בוגי, הוא נכח בעצמו", אמר גנור בחקירה. "בפגישה, ראש הממשלה עדכן את שר הביטחון שממשלת גרמניה אישרה מענק בגובה של 30% לרכש הצוללות 9,8,7 ונתנה אור ירוק להתחיל בתהליך של מזכר ההבנות".

עוד אמר גנור בחקירה כי שמרון היה "חצוף" בציפייה שלו לקבל 20% מהעמלה על אחת העסקאות שבה, לדבריו, לא עבד באותו היקף כמו באחרות. עם זאת, גם לפי גרסת גנור בחקירה זאת, לא היה מדובר במעשה לא חוקי ולא היה לנושא כל קשר לראש הממשלה. גרסתו של שמרון, שתיקו בפרשת הצוללות נסגר, הייתה לאורך הדרך כי אין שום יסוד לטענות של גנור, עובדתית והגיונית. לראייה, אפילו לפי יעלון לא היה כל שיח גלוי בנושא, כך שוודאי לא היה נוכח בפגישה כזאת. בעימות מול גנור, שמרון הכחיש גם את הטענה כי תשלום 20% עמלה התרחש או הובטח.

מאז, גנור חזר בו מהסדר עד המדינה ואמר כי ניתנה פרשנות שגויה לעובדות שתיאר בחקירותיו, שלא התכוון שהיה שוחד. גם הוא ינסה לשכנע את הפרקליטות בשימוע, שיהיה האחרון בסדרת השימועים לחשודים בפרשה.

מטעמו של גנור נמסר בתגובה: "אין בכוונתנו להתייחס לתוכן עדותו של מר גנור, אך ראוי להזכיר שכתב החשדות נגד גנור ושמרון לא מייחס להם דבר בקשר לפרשה והדברים מדברים בעד עצמם". לאחר הפרסום נמסר מטעמו של ראש הממשלה: "פרשת הצוללות נסרקה פעם אחר פעם במסרקות ברזל ואפילו הפרקליטות והיועץ המשפטי לממשלה, שאינם חשודים באהדה לנתניהו, נאלצו לקבוע שראש הממשלה לא קשור אליה. עד מתי תמשיכו למחזר טענות ורמיזות שהוכחו כחסרות בסיס?".

הפופולריים