פרשת ההתעללות בגן ברמלה | הורים הפגינו בת"א: "אף אחד לא שם פס על הילדים שלנו"

הורי הגן ברמלה הפגינו: "לא שמים על ילדינו"
כמה מהמפגינים חסמו את צומת עזריאלי • פקד יניב עמרם לכאן רשת ב: "התפתחות הפרשה עלתה לממדים שלא צפינו אותם. הזדעזעתי כאילו זה הילד שלי" • אם לילדה בפעוטון: "הילדה שלי חזרה עם שיניים שבורות וכחולים, ולא שמנו לב כי חשבנו שהיא נמצאת במקום טוב"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
יו"ר ארגון המורים: במשרד החינוך לא דיברו איתנו לפני פרסום מתווה החזרה ללימודים, משחקי הכיס 02.08.20
צילום:

החשד להתעללות בפעוטון "טולי" ברמלה: אחרי פרסום סרטוני האבטחה הקשים המתעדים כמה ממקרי ההתעללות שביצעו לכאורה בעלת הגן ושבע סייעות שעבדו בו, הורי הילדים מגן "טולי" הפגינו הערב (רביעי) בצומת עזריאלי בתל אביב, בדרישה להחמיר בענישה. כמה מעשרות המפגינים חסמו את הצומת.


מרטין סוארז, אב של אחד מהילדים בגן, אמר לכאן חדשות: "לא ייתכן שאנחנו נמצאים במצב הזה שוב ושוב. הילדים שלנו חוטפים על הראש ואף אחד לא שם פס". 

חן כהן, אב נוסף שבתו הייתה בגן, דרש מההורים: "אל תתביישו לבקש לראות את המצלמות בגנים ולבדוק מה הולך בגן. נחרדתי לגלות שהילדים קיבלו מכות במשך ימים שלמים". כהן טען כי על הסייעות לקבל עונש מאסר מחמיר ביותר ואמר כי "כמו שלי יש מאסר עולם, ואני קם בכל בוקר לסיוט הזה ששלחתי את הבת שלי לסבול, אני רוצה שלסייעות יהיה עונש לכל החיים".

לני ממן, אם לילדה מהגן, סיפרה הערב למיכל רשף בתוכנית "ערב ערב": "במשך שנתיים שלחנו את הילדים בלב שלם, אני מכירה אישית את ליטל ומשה והרגשתי שיחוק שאני שולחת את הילדה לגן של חברים - התבדתי". על ההתעללות שעברה בתה הוסיפה ממן כי "הילדה שלי חזרה עם שיניים שבורות וסימנים כחולים, ולא שמנו לב כי חשבנו שהיא נמצאת במקום טוב".

ראש צוות החקירה לכאן רשת ב: "כל סרטון שראיתי זעזע אותי"

פקד יניב עמרם, ראש צוות החקירה בתיק, סיפר היום לכאן רשת ב כי התפתחות הפרשה עלתה לממדים שלא צפה. בריאיון לשלי יחימוביץ' ויגאל גואטה תיאר פקד עמרם: "נחשפנו לסרטונים שמתארים תמונה עגומה של חסרי ישע שמותקפים על ידי מי שאמון על ביטחונם". על החוויה האישית שלו כשצפה בסרטונים הוסיף כי "כל סרטון שראיתי, זעזע אותי ברמה שחוויתי את החווייה כאילו זה הילד שלי".

האזינו לריאיון המלא עם פקד יניב עמרם בכאן רשת ב

"מהחקירה עלה שלכאורה היה פה קשר שתיקה בין כלל העובדים בגן, שכלל את בעל הגן", ציין פקד עמרם והוסיף כי ישנה כוונה להגיש כתב אישום נגד כלל הצוות שנעצר. הוא סיפר כי חלק מהחשודים הודו במעשה, ואחרים ניסו לעדן את המעשים. 

בעקבות מקרי ההתעללות בגן, ראש הממשלה בנימין נתניהו הבהיר כי יתמוך בהצעת החוק של אופיר כץ להחמרת הענישה של מתעללים בילדים, על אף שבכחול לבן כרגע מתנגדים לה, בשל התנגדות משרד המשפטים.

בחקירת הסייעות החשודות, רוחמה סעד ונירית שוויד, הן טענו כי פעלו בחוסר רגישות ובצורה "אולי לא נאותה", אך הכחישו התעללות בילדים וטענו שזו לא אלימות. בעלי הגן, ליטל ומשה ברסי, טענו בתחילה שלא ידעו דבר ושהם ראו את הסרטונים "הקשים לצפייה ולעיכול". לדבריהם, הם שותפים לתחושת חוסר האמון. בדיון שהתקיים הבוקר בבית המשפט בהארכת מעצרם של החשודים, נקבע כי כתב אישום יוגש נגד שבעה מהם. הסייעות ענבר דוניו וקלודין מאיר ישוחררו למעצר בית. 

הפופולריים