מח"ש למשפחתו של איאד אל-חאלק: החקירה בשלב מתקדם

מח"ש למשפחת אל-חאלק: החקירה בשלב מתקדם
במחלקה ליחידות שוטרים ציינו כי האירוע, שבו נורה צעיר בעל צרכים מיוחדים ע"י שוטרים בעיר העתיקה בירושלים, לא תועד במצלמות האבטחה באזור
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
איאד אל-חלאק, הצעיר שנורה למוות על ידי שוטרים בעיר העתיקה
צילום: צילום: באדיבות המשפחה

המחלקה לחקירות שוטרים הודיעה הערב (שני) כי נפגשה עם משפחתו של איאד אל-חאלק, הצעיר בעל המוגבלות שנורה על ידי שוטרים בעיר בעתיקה, ועידכנה אותם בפרטי החקירה. במח"ש אמרו כי התיק נמצא בשלבי חקירה מתקדמים, ובסיומה הוא יועבר לפרקליטות המחלקה, לבחינת החומר וקבלת החלטה לגבי השוטרים שהיו מעורבים באירוע. 

עוד ציינו במח"ש כי מבחינת מצלמות האבטחה באזור עולה כי האירוע לא תועד בהן. גם בחדר האשפה, שבו בוצע הירי הקטלני בסוף חודש מאי, היו מצלמות אבטחה – אך הן לא היו מחוברות בזמן האירוע ולא תיעדו את הירי. במסגרת החקירה נגבו עדויות מעדי ראייה וכל השוטרים שהיו מעורבים באירוע נחקרו. 

אל-חאלק נורה בידי שוטרים, שלדבריהם חשדו כי הוא מחזיק אקדח ומנסה להימלט מהם באזור שער האריות בירושלים. הם קראו לו לעצור והוא החל להימלט. במהלך המרדף הוא נורה ונהרג. לאחר בדיקת המשטרה, התברר כי מדובר בתושב מזרח העיר, בעל צרכים מיוחדים, שלא היה חמוש. 

עדת ראייה ואחת המדריכות במוסד החינוכי שבו למד איאד, שהייתה איתו בזמן הירי, סיפרה לכאן חדשות: "שמעתי צעקות כשהייתי במקום, סובבתי את הראש לראות מאיפה הן מגיעות, ואז ראיתי את איאד רץ לעברי. צעקתי לשוטרים: 'הוא נכה אל תירו בו. הם ירו עליי ועל איאד'".

אחד החשודים בירי, מפקד בכוח מג"ב, נחקר במח"ש באמצע חודש מאי, ועומת עם העדות של המדריכה. המפקד התעקש שהורה לפקודו, השוטר השני בכוח – לוחם בשירות סדיר – לחדול מהירי. המפקד שב וטען בחקירה כי החשוד השני המשיך לירות, על אף הוראתו לחדול מהירי.

 

הפופולריים