פרשת הכדורגלנים והקטינות: דור מיכה ועומר אצילי הם השחקנים החשודים בפרשה

הכדורגלנים והקטינות: פורסמו שמות השחקנים
בית משפט המחוזי מרכז התיר לפרסם את פרטי החקירה, וכן את שמותיהם של שני שחקני מכבי ת"א החשודים בבעילה אסורה בהסכמה • השחקנים: "בחרנו לא להסתתר מאחורי צווי איסור פרסום ולהסתכל לאמת בלבן של העיניים"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
דור מיכה ועומר אצילי
צילום: צילום: גטי אימג'ס

בית משפט המחוזי מרכז בלוד התיר היום (שני) לפרסם את פרטי החקירה בפרשת הכדורגלנים והקטינות, וגם את שמות שני שחקני מכבי תל אביב החשודים בפרשה - דור מיכה ועומר אצילי. סנגוריהם של השניים החליטו שלא לערער על החלטת בית המשפט להתיר לפרסם את שמם. השופט קיבל את הערעור שהגישו ג'וש בריינר ועיתון הארץ, אחרי שבית משפט השלום הותיר את צו איסור הפרסום על שמות החשודים על כנו. 

סוכנם של מיכה ואצילי, רונן קצב, מסר בתגובה כי השופט עידו דרויאן-גמליאל כתב כבר בהחלטתו כי השחקנים זוכים כבר עתה בחותמת כשרות כפולה. "שופט ושופטת ראו את הראיות ואמרו את דברם. לא בוצעו עבירות מין. צו איסור הפרסום היה הכרחי לתקופת החקירות כדי שהן יתנהלו בצורה היעילה ביותר ללא חשיפת כל הצדדים המעורבים, אבל עם תום הפרק הזה ולמרות רצונם של עורכי הדין לערער לבית המשפט העליון לאיסור פרסום שמם, בגלל הנזק התדמיתי האדיר שנוצר ויכול אף לגדול עם פרסום השמות, החליטו דור מיכה ועומר אצילי לחשוף את שמותיהם בידיעה ברורה שלא נפל פגם פלילי בהתנהלותם".
קצב המשיך בשם השניים: "הנזק הכולל שנוצר לשחקנים הוא עצום אבל דור ועומר בוחרים שלא להסתתר מאחורי צווי איסור פרסום ולהביט לאמת בלבן של העיניים ולהתמודד עם ההשלכות של הפרסום. דור ועומר שמחים באליפות שבה היה להם חלק נכבד ומחכים לחזור לשגרה עם חבריהם לקראת פתיחת העונה הבאה. אנו מאחלים לכולם בריאות טובה וחוסן נפשי וכלכלי בתקופה לא פשוטה שאנו עוברים בתקווה לעתיד טוב יותר במהרה".

במכבי תל אביב ימתינו לכל המוקדם לסיום חקירת המשטרה והמלצתה לפני שיקבלו החלטה אם להחזיר את אצילי ומיכה לקבוצה. במועדון טוענים כי מדובר בבעיה תמיתית שתידבק לשחקנים ולקבוצה למשך זמן רב - מעבר לבעיה הערכית - ולכן הסיכוי שהשניים יחזרו אינו גבוה.

אביה של אחת מהנערות, סיפר בשבוע שעבר האחרון לכאן חדשות: "מי שמטפל בה מרגיש שהיא בטראומה כמו אחרי אונס. לכל מי שהאשים אותן - אל תעצמו את העיניים, כי זה יכול לחבוט בכם. לא היה פה פיתוי, הן לא ידעו מה הם רוצות ועושות, הן נוצלו לחלוטין".

לפני שבוע פורסם בחדשות הערב כי למשטרה יש די ראיות להאשים את שני השחקנים בשידול קטין לשתיית משקה משכר, עבירה שבצדה עונש של שלושה חודשי מאסר. עם זאת, מיכה ואצילי לא צפויים, ככל הנראה, לעמוד לדין על עבירות מין. זאת מאחר שלחוקרים אין די ראיות לבסס עבירה של בעילה אסורה בהסכמה. בימים הקרובים תסתיים החקירה והתיק יועבר לפרקליטות.

מיכה ואצילי נחקרו לפני שבוע באזהרה במשך שלוש שעות. השניים עומתו עם ממצאי עדויותיהן של הנערות, ובתום החקירה הוחזרו להם מכשירי הטלפונים הניידים. לפני כשבוע וחצי העידו שתי הנערות במשטרה, בפעם השנייה, במשך תשע שעות. לשתיים נערך תרגיל חקירה המדמה עימות. הן הוכנסו לחדרים נפרדים ומדי כמה שאלות לאחת, ניגשו לעמת את השנייה עם עדות חברתה. בעדויותיהן של השתיים יש סתירות, בעיקר בסוגיית הגיל וצריכת האלכוהול.

הפופולריים