אלדד למקורבים: בפרקליטות מציגים אותי כאויב - אני לא כזה

אלדד: בפרקליטות מציגים אותי כאויב - איני כזה
מ"מ פרקליט המדינה ציין בפני מקורביו כי בפרקליטות מבקשים לפגוע בו, ומפיצים סיפורים נגדו. אלדד הבהיר כי הוא לא מנסה להדיח את ליאת בן ארי וביקש להפריך את מה שמייחסים לו
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
עו"ד דן אלדד
צילום: דוברות משרד משפטים

ממלא מקום פרקליט המדינה, דן אלדד, אמר למקורביו כי גורמים בפרקליטות מציגים אותו כאויב משיקולים זרים – אף שאינו כזה. פרשננו מרדכי גילת דיווח בתוכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב כי אלדד ציין שטוענים נגדו כי הוא מבקש לפגוע בצוות התביעה במשפט ראש הממשלה בנימין נתניהו ומנסים להחלישו, על אף שהוא תומך בצוות.

"חשבתי ואני חושב שצריך להילחם בשחיתות השלטונית בכל הכוח, לרבות בתיקי נתניהו ותיקים אחרים ולא שיניתי את דעתי", אמר אלדד. לדבריו, מה שפוגע בו בין היתר היא הפצה של סיפורים כאילו החליט לגרום להדחת המשנה לפרקליט המדינה, עורכת הדין ליאת בן ארי, שתעמוד בראש צוות התביעה במשפט נתניהו. אלדד הבהיר כי "מדובר בעלילה" וציין כי הוא מעריך את עבודתה ותמך בה בימים שבהם עלה חשש למריחה של התיקים.

"בן ארי היא פרקליטה מהשורה הראשונה - מבריקה, חרוצה, משפטנית ישרה, שאפשר רק להתגאות בה. עמדתי מאחוריה בימים הכי קשים של תיקי נתניהו ולא שיניתי את דעתי גם עכשיו", אמר אלדד.

בשיחות שלו עם מקורבים הוא ביקש להפריך עוד מעשה שמייחסים לו: ניסיון לפגוע בסיכויו של יוני תדמור, המשנה של ליאת בן ארי בעת כהונתה כפרקליטת המחוז, להיבחר במכרז לתפקיד פרקליט המחוז. "זה עוד סיפור מצוץ מהאצבע", אמר, והוסיף כי הראיה לכך היא שלא כינס את ועדת המכרזים לתפקיד הזה. "זה לא יקרה בתקופת כהונתי הקצרה", הדגיש אלדד.

אמש פנה אלדד למבקר המדינה מתניהו אנגלמן וביקש ממנו לבדוק פרטים הנוגעים לחלקו של היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט בפרשת הרפז. גורמים בסביבת מבקר המדינה אומרים כי הסיכוי שתיפתח חקירה בנושא נמוך עד אפסי שכן מדובר בדברים שנבחנו היטב גם על ידי בית המשפט, ויש בהם הכרעה שיפוטית.

על אף פנייתו של ממלא מקום פרקליט המדינה למבקר המדינה - דן אלדד כבר לא מאוד מעוניין בהמשך כהונתו הזמנית, שאמורה להסתיים בסוף השבוע. ההערכה היא שנציב שירות המדינה לא ימהר לתמוך בהמשך כהונתו. 

ביום שישי פנו בכירים בפרקליטות במכתב לאלדד, ובו כתבו שהם מזועזעים מהתנהלותו, "שאין לה מקום בארגון עם ערכים של יושר, אמת ושמירה על החוק". הבכירים, ובהם המשנים לפרקליט המדינה ופרקליטי המחוזות, כתבו כי יש להם אמון מלא ביועץ מנדלבליט והביעו תמיכה בו. הפרקליטים הסבירו כי בחרו באופן תקדימי להביע עמדתם בקול לנוכח התנהלותו של אלדד והודעתו "המבישה".


הפופולריים