נעצר חשוד בתקיפת ביתו של עד בפרשת ברלנד

נעצר חשוד בתקיפת ביתו של עד בפרשת ברלנד
על פי החשד, העצור ואנשים נוספים הגיעו לביתו של החשוד ביום שלישי, ניפצו את חלונות ביתו באמצעות אלות וגרמו לנזקים נוספים.האירוע תועד במצלמות האבטחה שהותקנו במקום. המשטרה צפויה לעצור חשודים נוספים באירוע
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
חסידיו של אליעזר ברלנד
צילום: צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

בית משפט השלום בירושלים האריך היום (שישי) את מעצרו של תושב קריית עקרון כבן 30, שחשוד בתקיפת עד פרשת ברלנד ואחד ממובילי המאבק נגדו. על פי החשד, העצור ואנשים נוספים הגיעו לביתו של החשוד ביום שלישי, ניפצו את חלונות ביתו באמצעות אלות וגרמו לנזקים נוספים. האירוע תועד במצלמות האבטחה שהותקנו במקום. המשטרה צפויה לעצור חשודים נוספים באירוע. 

מעצרו של החשוד הוארך עד ליום שני, הוא נחקר בחשד לביצוע עבירות של הטרדת עד בנסיבות מחמירות, הסבת נזק לרכוש וקשירת קשר לביצוע פשע. בחקירה התברר כי הרקע לאירוע, על פי החשד, הוא העובדה שבעל הדירה מסר עדות במשטרה בתיק חקירה שמתנהל.

לפני כשבועיים עצרה המשטרה את אליעזר ברלנד, שהורשע בעבר בעבירות מין חמורות, את רעייתו, וחמישה ממקורביו מקהילת "שובו בנים", בחשד לניצול של מאות אזרחים שביקשו לקבל ברכות ומרפא. בנוסף, נעצר איש הכספים שלו וחתנו חיים רייכר, בחשד לעושק, מרמה ועבירות מס.

המשטרה גבתה כ-200 עדויות, שמהן עולה השיטה: ברלנד ואנשיו ביקשו כסף בתמורה להבטחות לרפואה, לשחרורים ממעצר או פתירת מצוקות נוספות. על פי החשד היה תעריף קבוע לברכות: בין אלפי שקלים לעשרות אלפי שקלים לברכה של ברלנד. עוד עולה מחקירת המשטרה כי ברלנד ואנשיו נתנו כדורים וטיפות שנחזו לתרופות ובבדיקת המשטרה עלה כי מדובר בממתקים כגון מנטוס וטיפות הומאופטיות.

בתחילת השבוע הנחתה נשיאת בית המשפט העליון, אסתר חיות, את מנהל בתי המשפט ונשיא בית משפט השלום בירושלים לקיים בירור לשופטת שרון לארי-בבלי. זאת לאחר שהשופטת העירה במהלך הדיון בהארכת המעצר של ברלנד: "תנו לו מנטוס".

במהלך הדיון שהתקיים בשבוע שעבר, התלונן עורך דינו עמית חדד על מצבו הרפואי של ברלנד, שעבר ניתוח צנתור בבית חולים שערי צדק בירושלים, ותהה מדוע נחקר במהלך האשפוז. השופטת עקצה אותו בתגובה.

 

הפופולריים