השופט שהיה בקשר עם נוה לא שובץ לדיונים בביהמ"ש העליון

השופט שהיה בקשר עם נוה לא שובץ לדיונים בעליון
בסוף השבוע נחשף בכאן חדשות כי השניים דנו במינויו של השופט לבית המשפט העליון. בהנהלת בתי המשפט אומרים כי השופט בחודש שבתון שתוכנן ואושר לו לפני כשנה, כפי שכל שופט בעליון מקבל
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
יו"ר לשכת עורכי הדין לשעבר אפי נוה, אוקטובר 2017
צילום: צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

לאחר פרסום כאן חדשות מיום שישי, לפיו יו"ר לשכת עורכי הדין אפי נוה היה בקשר עם שופט בתקופה שלפני מינויו לבית המשפט העליון, הבוקר (ראשון) פורסם בתוכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב כי השופט לא שובץ לדיונים השבוע. בהנהלת בתי המשפט אמרו כי השופט בחודש שבתון שתוכנן ואושר לו לפני שנה, כפי שכל שופט בעליון מקבל.

לא ניתן לקבוע בוודאות כי קשירת שמו של השופט לנוה היא הסיבה לאי השיבוץ, אך בתחילת שבוע שעבר השופט השתתף בדיונים בבית המשפט. בהנהלת בתי המשפט אומרים כי השופט בחודש שבתון שתוכנן ואושר לו לפני כשנה, כפי שכל שופט בעליון מקבל. 
ביום שישי פורסם ב"השבוע" בכאן 11 כי יו"ר לשכת עורכי הדין דן עם השופט על מהלכים למינויו לתפקיד שופט בבית המשפט העליון, ובקידום מועמדותו על ידי נוה. יש לציין כי באופן עקרוני מותר לראש הלשכה להיות בקשר עם מועמדים לשיפוט, אך יש לבדוק שהדברים האלה לא חרגו מהמקובל.

אמש פורסם בחדשות השבת כי לגורמים בעלי אינטרס במינוי שופטים הייתה גישה ליו"ר לשכת עורכי הדין. ככל הנראה מדובר בגורמים שחלקם מגזריים, וחלקם מקורבים מהלשכה שפעלו אצל נוה לקידום מועמדים כאלה ואחרים. בכמה מהמקרים הצליחו הגורמים, והמינויים יצאו אל הפועל.


הנהלת בתי המשפט הודיעה היום כי מבחינתה, אין כל מניעה לחשוף התכתבויות בין שופטים לבין עורך הדין אפי נוה."הרשות אינה מבקשת לחסות דבר ואין לה כל התנגדות שהחומרים הללו ייחשפו", נמסר מהנהלת בתי המשפט. עוד הוסיפה כי "ככל שהדבר תלוי בה, עדיף לשים קץ למסע ההכפשות חסר האחריות נגד שופטי ישראל בכללותם".

הפופולריים