חפץ בתום הדיון על צו איסור הפרסום: משלם מחירים בלתי נתפסים עבור האמת

חפץ: משלם מחירים בלתי נתפסים עבור האמת
בית המשפט קבע כי צו איסור הפרסום על זהותה של הדמות הקשורה לחפץ ייוותר על כנו ודחה את ההחלטה למועד אחר • עד המדינה עזב את הדיון בזעם ואצמר לשופט: "תהרוג אותי" • אחרי הדיון אמר חפץ: חתמתי על הסכם עם המדינה והעדתי עדות שכולה אמת מזוקקת
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
עד המדינה ניר חפץ בדיון על צו איסור הפרסום 10.11.19
צילום:

עד המדינה בתיק 4000, ניר חפץ, עזב היום (ראשון) בזעם את הדיון בעניינו בבית משפט השלום בתל אביב וצעק לעבר השופט: "תהרוג אותי, שערורייה". חפץ הוסיף בזעם "השופט הזה שופך את דמי". בצאתו מהדיון אמר חפץ בהתבטאות נדירה: "העדתי עדות שכולה אמת מזוקקת, ובעבורה אני משלם מחירים בלתי נתפסים".


חפץ אמר כי הוא מאחל לכל החשודים שיוכיחו את חפותם והדגיש שהוא אינו נגד אף אחד, בוודאי לא נגד ראש הממשלה, שעמו עבד שנים רבות. חפץ הוסיף כי חתם על הסכם עם המדינה שלפיו יאמר אמת. "במשך ימים ארוכים העדתי עדות שהיא כל כולה אמת מזוקקת", אמר. "בעבור האמת הזו שאני לא זז ממנה אני משלם מחירים בלתי נתפסים, חסרי תקדים במדינת ישראל". חפץ הוסיף שמדובר במסע יזום, שנועד להזיז אותו מהאמת.

הדיון התקיים בעקבות בקשה של כמה כלי תקשורת להסיר את צו איסור הפרסום סביב זהות הדמות הקשורה בחפץ. למרות בקשת חפץ והמדינה, הדיון נערך בדלתיים פתוחות. עורך הדין אילן סופר, פרקליטו של חפץ אמר לשופט כי "מדובר בעד מדינה שנתון תחת מתקפה שמאורגנת על ידי ראש ממשלת ישראל". בתום הדיון נקבע כי ההכרעה בעניין הצו תתקבל במועד מאוחר יותר וכי עד אז הצוו ייוותר על כנו.


נציג המדינה, עורך הדין עמית טבנקין אמר בדיון כי ישנו חשש מהגברת האיום והלחץ על חפץ. לדבריו "כל פרט נוסף שיוצא מוצג באופן חלקי ומגמתי ומייצר עוד לחץ". עורך הדין טבנקין הוסיף כי "יש פרטים שטרם פורסמו המשליכים על העד. גם אם יש דברים שדולפים ברשתות החברתיות - יש עדיין הצדקה לצו איסור הפרסום".

הבוקר הבהירה עורכת הדין שולמית אשבול, המייצגת את הדמות הקשורה בחפץ שזהותה אסורה בפרסום, כי מרשתה היא "צד שלישי תם ותמים שנקלע לנסיבות שלא מרצונה". בריאיון לאריה גולן בתוכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב', אמרה עו"ד אשבול כי "במקרה הזה ממש נדרש צו איסום הפרסום. קרה דבר שלא צריך להתרחש בכלל". היא אף הבטיחה כי "כל מי שאחראי לזליגת והדלפת הפרטים - אנחנו ננסה לתבוע אותו".

בשבוע שעבר חשף שר המשפטים אמיר אוחנה במהלך נאום במליאת הכנסת, פרטים האסורים לפרסום מחקירתו של חפץ בתיק 4000. חברי הכנסת מהאופוזיציה האשימו את אוחנה כי הוא משתמש בחסינותו כחבר כנסת כדי להפר את צו איסור הפרסום, שהוטל על פרטים מחקירת חפץ, בעקבות החשיפה בנושא שבוע קודם לכן בחדשות 12.

הפופולריים