המשטרה תטען בביהמ"ש: חשיבות עליונה לעיון בטלפונים של יועצי נתניהו

המשטרה: חשיבות לעיון בטלפונים של יועצי נתניהו
הפרקליטים שמייצגים את יועציו של רה"מ, שנחקרים בחשד להטרדת עד המדינה פילבר, יטענו מחר בבית המשפט כי אי אפשר לבקש צו לחיפוש בטלפונים אחרי שכבר בוצע בהם לכאורה חיפוש לא חוקי
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
דובר הליכוד יונתן אוריך
צילום: צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

הפרקליטים שמייצגים את יועציו של ראש הממשלה בנימין נתניהו, שנחקרים בחשד להטרדת עד המדינה שלמה פילבר, יטענו מחר בבית המשפט כי אי אפשר לבקש צו לחיפוש בטלפונים האישיים אחרי שכבר בוצע בהם לכאורה חיפוש לא חוקי. כך פורסם הערב (שלישי) בחדשות הערב בכאן 11.


הטענה באה בעקבות המכתב של דובר הליכוד, יונתן אוריך, שפורסם אתמול בכאן חדשות, בו כתב שנעשה עיון בתכתובות בהסכמתו, אולם לא הובהר לו במעמד החיפוש שהוא יכול לסרב על פי חוק. במשטרה ביצעו היום בירור פנימי, צפו בסרטון החקירה, וממנו עלה כי אכן החוקרת לא הזהירה את אוריך שהוא יכול לסרב לחיפוש.

שעות של חקירה והחרמת טלפונים: כל הפרטים בפרשת הטרדת עד המדינה

אוריך הסכים לעיון במכשירו בתכתובות מסוימות שקשורות לחקירה. שאר הטענות של הדובר נדחו. החוקרים צפויים לטעון בפני בית המשפט כי הרשויות לא יכולות לעבור לסדר היום במקרה של חשד להטרדה של עד, ועל אחת כמה וכמה עד מדינה. במשטרה יטענו כי זו בלבד עילה מספקת לעיון בטלפונים. מי שיקבל החלטה בעניין הוא עלאא מסראווה  - שופט בית משפט השלום בתל אביב. 

המשטרה ביקשה היום מבית משפט השלום בתל אביב לעיין בטלפונים של יועציו הקרובים של ראש הממשלה. בית המשפט סרב לאשר את הבקשה במעמד צד אחד ומחר כאמור יתקיים דיון בבית המשפט. הסיבה לסירוב היא שדיון במעמד צד אחד נועד למקרים שבהם החקירה עדיין בשלב הסמוי, אך במקרה זה אין הצדקה לכך.

שלשום פורסם כי בכירים במטה הבחירות של הליכוד, בהם מנהל קמפיין המפלגה עופר גולן ודובר הליכוד יונתן אוריך, נחקרו בימים האחרונים בלהב 433, בחשד להטרדת עד המדינה שלמה פילבר. החקירה החלה בעקבות סרטון שהופץ ברשת במהלך מערכת הבחירות האחרונה, ובו נראים אנשי מטה הליכוד לכאורה ממקמים רכב סמוך לביתו של פילבר, וקוראים קריאות כלפיו ברמקולים.

הפופולריים