משפחתה של מיכל סלה חזרה לזירת הרצח: "לא נותנים לנו לקחת חפצים של התינוקת"

משפחת מיכל סלה: מנועים מלקחת את חפצי התינוקת
אחותה של מיכל סלה, שעל פי החשד נרצחה על ידי בעלה במוצא, אמר בזירת הרצח: "גילינו עכשיו שאנחנו יכולים לקחת רק את הדברים של מיכל. החפצים זה מה שעוזר לך להרגיש קרובה. אנחנו רוצים גם לשמור דברים לתינוקת"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
מיכלה סלה, הנרצחת במוצא ב-03.10.19
צילום: צילום: באדיבות המשפחה

בני משפחתה של מיכל סלה, שעל פי החשד נרצחה על ידי בן זוגה במוצא לפני כשבועיים, חזרו היום (שלישי) לזירת הרצח. המשפחה ביקשה לקחת מהבית את חפציה של מיכל, ושל התינוקת של בני הזוג, אך בהגיעם לזירת הרצח גילו כי אינם יכולים לקחת את חפצי התינוקת.


"רצינו את כל החפצים של מיכל ושל התינוקת", סיפרה אחותה של מיכל, לילי בן עמי. "גילינו עכשיו שאנחנו יכולים לקחת רק את הדברים של מיכל. החפצים זה מה שעוזר לך להרגיש קרובה. אנחנו רוצים גם לשמור דברים לתינוקת".

עוד אמרה בן עמי: "לא יכולתי להוציא את החפצים של אחותי כי לרוצח יש זכויות. אנחנו משפחה חזקה. עכשיו הכי חשובה התינוקת, והיא עטופה באהבה".

ממשטרת ישראל נמסר בתגובה: "בניגוד מוחלט לטענות האחות, צוות החקירה העביר לידיה את המפתח לבית. יחד עם זאת, הבהירו בפניה כי בדירה יש חפצים אישיים השייכים למנוחה ולחשוד, וביקשו להיכנס בתיאום הסניגורים".

ביום שישי האחרון בית משפט השלום בירושלים החליט שאלירן מלול, החשוד ברצח יועבר להמשך מעצר בשירות בתי הסוהר. קודם לכן הגיש הפסיכיאטר המחוזי לבית המשפט בקשה לאשפוז כפוי של מלול. סנגורו של החשוד התנגד לאשפוז. השופט אוהד גורדון קיבל את טענת הסנגורו, שלפיה מצבו של מלול אינו מחייב התערבות פסיכיאטרית וככל שקיים סיכון עצמי - קבע השופט כי ניתן לתת מענה באמצעות השגחה בשירות בתי הסוהר.

הבקשה לאשפוז כפוי הגיעה לאחר שבית החולים הדסה עין כרם חתם על מסמך שחרור, אך שם נאמר כי על החשוד לשהות במחלקה סגורה בבית חולים פסיכיאטרי בשל מסוכנותו לעצמו ולצורך אבחון. מלול סירב לבדיקה פסיכיאטרית - ולפיכך התבקשה המשטרה לפנות לבית המשפט על מנת שיורה על אשפוזו בכפייה.

הפופולריים