רצח מיכל סלה: נדחתה בקשה לאשפז בכפייה את אלירן מלול

רצח מיכל סלה: נדחתה בקשה לאשפז בכפייה את מלול
הפסיכיאטר המחוזי ביקש מבית משפט השלום אשפוז כפוי של החשוד ברצח בת זוגו, לאחר שסירב לבדיקה פסיכיאטרית ובשל מסוכנותו לעצמו. סנגורו של מלול התנגד לאשפוז והשופט קיבל את טענתו. החשוד יועבר להמשך מעצר בשירות בתי הסוהר
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
אלירן מלול החשוד ברצח מיכל סלה
צילום: צילום: מתוך פייסבוק

בית משפט השלום בירושלים החליט היום (שישי) שאלירן מלול, החשוד ברצח בת זוגו מיכל סלה, יועבר להמשך מעצר בשירות בתי הסוהר. מוקדם יותר היום הגיש הפסיכיאטר המחוזי לבית המשפט בקשה לאשפוז כפוי של מלול. סנגורו של החשוד התנגד לאשפוז. השופט אוהד גורדון קיבל את טענת הסנגורו, שלפיה מצבו של מלול אינו מחייב התערבות פסיכיאטרית וככל שקיים סיכון עצמי - קבע השופט כי ניתן לתת מענה באמצעות השגחה בשירות בתי הסוהר.

הבקשה לאשפוז כפוי הגיעה לאחר שבית החולים הדסה עין כרם חתם על מסמך שחרור, אך שם נאמר כי על החשוד לשהות במחלקה סגורה בבית חולים פסיכיאטרי בשל מסוכנותו לעצמו ולצורך אבחון. מלול סירב לבדיקה פסיכיאטרית - ולפיכך התבקשה המשטרה לפנות לבית המשפט על מנת שיורה על אשפוזו בכפייה.

מלול מוסיף שלא לשתף פעולה עם החוקרים, ואתמול הוארך מעצרו עד ל-20.10. המשטרה מייחסת לו רצח בן זוג לאחר התעללות, רצח באכזריות מיוחדת, הגורם בכוונה או באדישות למותו, ושיבוש הליכי משפט. לפי המסמך שהגישה המשטרה, ישנן עדויות רבות בתיק החקירה. 

מלול הוא מדריך נוער בסיכון והכיר את מיכל במסגרת עבודתם. בשבת האחרונה שבה סעדו יחד בני משפחתה של מיכל ומלול, סיפרה אחותה של הנרצחת, לילי בן עמי, כי מלול אמר: "הסבל של התוקף גדול יותר משל הקורבן בביצוע עבירה".

הפופולריים