פרשת האונס בקפריסין: מעצרה של התיירת הוארך ביום

פרשת האונס בקפריסין: מעצר התיירת הוארך ביום
התיירת הבריטית טענה כי נאנסה על ידי ישראלים באיה נאפה, אך הודתה שהגישה תלונת שווא. עורכי דינם של הצעירים מתכוונים גם לתבוע את המתלוננת על סך 60 אלף אירו
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
בית המשפט בקפריסין, איה נאפה
צילום: צילום: חן ביאר

הדיון בעניינה של המתלוננת הבריטית נגד הצעירים הישראלים בקפריסין נדחה הבוקר (שני) למחר כדי שתוכל להתייעץ עם עורך דינה, ומעצרה הוארך ביום. התיירת טענה כי נאנסה על ידי ישראלים באיה נאפה, אך הודתה אתמול כי הגישה תלונת שווא נגד 12 הישראלים. עורכי דינם של הצעירים מתכוונים גם לתבוע את המתלוננת על סך 60 אלף אירו.

אחד הצעירים שהואשמו באונס ושוחררו, ישראל דוד, אמר הבוקר בריאיון לאריה גולן ב"הבוקר הזה" בכאן רשת ב כי אינו מצטער וכי לא עשה דבר שאינו כשורה. דוד אמר כי "היה כאן נס גדול" וכי הצעירים הישראלים חשבו כי ישבו במעצר עוד זמן רב.

לדבריו, אין סיבה לגאווה על מה שקרה בחדר המלון, אך לא נעשה דבר שהוא אסור. "הכול היה בהסכמה, יצאנו להנות בחופש", הוסיף. הנער אמר כי אי אפשר לדעת מדוע הצעירה הבריטית, שהאשימה אותם באונס, עשתה את מה שעשתה אך יכול להיות שהסרטונים שלה מקיימת יחסי מין או העובדה שהיא גורשה מהחדר הם שגרמו לה להתלונן. 

האזינו לריאיון המלא עם ישראל דוד

שבעת הצעירים הישראלים, שנחשדו באונס ונותרו במעצר בקפריסין בימים האחרונים, הגיעו אמש לישראל לאחר ששוחררו. אמש נקראה התיירת הבריטית לתחנת המשטרה באיה נאפה כדי להשלים את עדותה מתחילת החקירה. בעדות הראו לה החוקרים סרטונים מהטלפונים הסלולריים של החשודים באונס, שאינם מתיישבים עם פרטים שמסרה בתלונתה. משלא הצליחה הצעירה לספק תשובות, הודתה המתלוננת שבדתה את טענת האונס.

לפני כשבועיים דיווחו כלי תקשורת בקפריסין כי 12 ישראלים נעצרו בחשד לאונס קבוצתי של תיירת בת 19 מאנגליה. על פי הדיווח, האירוע התרחש במלון בעיירת הנופש איה נאפה שבדרום מזרח האי. בזירת האונס נמצאו אמצעי מניעה זרוקים שחיזקו את הטענה להיכרות מינית מוקדמת בין חלק מהחשודים לצעירה. מנגד, הצעירה טענה שהישראלים כפו את עצמם עליה בעת שהייתה שיכורה, וזאת על אף שהתנגדה. 

הפופולריים