פרקליטו של סוריאנו: "רוב רובו של התצהיר - שקרי באופן מוחלט"

פרקליטו של סוריאנו: "רובו של התצהיר - שקרי"
עוה"ד אילן בומבך הגיב על הפרשה שנחשפה בכאן חדשות: "מוזר שאחרי 13 שנה פתאום הדברים יוצאים בצורה שקרית, ומופרכת לחלוטין. ברור לי שכשאני אחקור נגדית את סטמפלר, הדבר יקרוס תוך דקות"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
בנימין נתניהו וולטר סוריאנו
צילום: צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

עורך הדין אילן בומבך, פרקליטו של איש העסקים וולטר סוריאנו, התראיין הבוקר (חמישי) בכאן רשת ב, והגיב על הפרשה שנחשפה בכאן חדשות ועל התצהיר שהגיש איש העסקים דורון סטמפלר: "רוב רובו של התצהיר - שקרי באופן מוחלט. מוזר שאחרי 13 שנה פתאום הדברים יוצאים בצורה שקרית, ומופרכת לחלוטין. ברור לי שכשאני אחקור נגדית את סטמפלר, הדבר יקרוס תוך דקות. סוריאנו הכיר את אנסירה, שזה מיליארדר מקסיקני, ב-2006, כשנתניהו פרש מתפקידו כשר אוצר כבר באוגוסט 2005".

האזינו לריאיון המלא עם פרקליטו של וולטר סוריאנו

בומבך פקפק במניעיו של סטמפלר: "הגשנו בקשה למחוק סעיפים מכתב הגנה שהם לא רלוונטיים, אז בתגובה הוא הגיש את התצהיר הזה. סטמפלר אומר שאחרי שהוא שקט על שומריו במשך 13 שנים, ובמקרה יוצא עכשיו עם הסיפור הזה, אם אתה באמת ראית כזו שחיתות ברמה כזו ארוכה - איך אתה בוחר להתקשר עם החברה ולספק לה שירותים?"

פרקליטו של סוריאנו תהה מדוע התצהיר פורסם ואמר כי "יש סכסכוך בין מרשי לבין רביב דרוקר, בעקבות תביעה שמרשי הגיש נגדו. מה פתאום באים ולוקחים תצהיר כזה, שאף אחד לא מאשר אותו וכולם מכחישים אותו? אין פה שמץ של הוכחה ובדל של ראיה".


"האינטרס של רביב דרוקר לגמרי ברור לי. דרוקר שקוע עד הצוואר במשפט, הוא עושה שימוש לא נאות בכוח התקשורתי שלו, משפיע על המשפט ובניגוד עניינים", הסביר בובמך. "הוא כותב, שכביכול, וולטר סוריאנו הכיר ועשה קישור בין אנסירה, שזה מיליארדר מקסיקני, לבין ראש הממשלה נתניהו כשהוא היה שר אוצר - זה לא מתיישב עם העובדות".

עורך הדין בומבך התייחס גם לקשר בין ראש הממשלה לאיש העסקים סוריאנו וסיפר כי "הם היו ידידים, אני לא מכיר את עומק הידידות, אבל לא עשו שום דברים פסולים. אין שום קשר עסקי בין סוריאנו לבין נתניהו".

"לסוריאנו אין מה להסתיר, אבל הוא אדם מאוד פרטי, יש לו הרבה עסקים. הוא איש עסקים לגיטימי, מאוד מוערך בעולם, לא נחקר במשטרה, לא ביצע דבר שקרוב אפילו לעבירה פלילית. הוא אדם שהרבה אנשים אוהבים להיות במחיצתו. אבל מכאן ולבקש ממנו לפתוח פרטים על עסקיו, זה מופרך לחלוטין".

אמש נחשפה עוד פרשה הקשורה לראש הממשלה, פרשה שנבדקה בחשאיות בידי המשטרה בשנתיים האחרונות - אך הוקפאה. המידע שנבדק קושר בין בנימין נתניהו והמקורבים לו ובין חברה מקסיקנית בעלת הרישיון לכרות נחושת במכרות תמנע בדרום, ובמסגרתה נבחנו השאלות האם ראש הממשלה ומקורבים לו היו מעורבים בקידום האינטרסים הכלכליים של החברה המקסיקנית ובניסיונות להעניק לה הטבות מפליגות בכספי הקופה הציבורית.

כמו כן, אתמול פורסם בכאן חדשות כי בתצהיר של סטמפלר, במסגרת תביעת לשון הרע המתנהלת בין סוריאנו, המקורב לנתניהו, לבין העיתונאי רביב דרוקר, טוען סטמפלר - "איש העסקים וולטר סוריאנו סיפר לי - נתניהו שותף עסקי שלי". סטמפלר הסביר כי סוריאנו ניסה להרשים אותו וסיפר כי סייע לאיש העסקים המקסיקני אלונסו אנסירה לרכוש את מכרות תימנע.

מטעמו של ראש הממשלה נמסר בתגובה: "שקר מוחלט, התצהיר כוזב. ראש הממשלה מעולם לא היה שותף עסקי של סוריאנו בשום דבר ונתבע כל מי שטוען אחרת". עורך דינו של סוריאנו, אילן בומבך, מסר גם הוא כי "התצהיר שקרי לחלוטין".

הפופולריים