אביו של אחד הילדים מהגן של כרמל מעודה: "הילד שלי בוכה בארוחות"

"הילד שלי בוכה בארוחות ולא רוצה לאכול"
ארז פרץ, שבנו בן השנה היה בגן של מעודה המואשמת בהתעללות ב-11 פעוטות, סיפר בשיחה עם כאן חדשות: "שלא יהיה ספק – היא התעללה בכולם" • עורך דינה: "בואו לא נתבסס על שברי דברים"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
אבא של אחד הילדים שעברו התעללות בגן של כרמל מעודה
צילום: צילום: דוברות המשטרה

ההורים לילדים שהיו בגן של כרמל מעודה, שהואשמה היום (ראשון) בהתעללות ב-11 פעוטות, עדיין מתקשים לעכל את מה שחוו ילדיהם, במיוחד לאחר התיאורים הקשים בכתב האישום שהוגש לבית המשפט המחוזי בלוד נגד הגננת. ארז פרץ, שבנו בן השנה היה בגן של מעודה, אמר לכאן חדשות: "היא התעללה בכל ילדי הגן. אין מספיק ראיות כדי להגיש כתב אישום על התעללות בכל הילדים, אבל שלא יהיה ספק – היא התעללה בכולם".על התחושות שלאחר הגשת כתב האישום החמור סיפר האב: "התחושות כרגע קשות. בכלל לא ברור לי על מה עורך הדין של המפלצת עוד אמור לעבור, מה הוא עוד רוצה לראות? התיאורים בכתב אישום הם קשים מאוד. מה ששמעתם זה רק הקצה, יש שם דברים שאני לא רוצה לפרט - אלו דברים מחרידים שלא נתפס איך בן אדם בכלל יכול לעשות את זה.

"אנחנו מדברים על למעלה מ-200 מקרי אלימות ב-30 יום. היא קרעה לילדים האלה את הצורה. אלו שגם לקחו חלק בהתעללות, עשו את העבירה כמו המפלצת ואפילו יותר גרוע. הם צריכים לשבת בדיוק אותו מספר שנים בכלא כמוה".

בנוגע להצתה בבית משפחת מעודה בשבת האחרונה, שנמצאת כעת תחת חקירה, אמר פרץ: "אני רוצה להבהיר לאלו שתומכים בנו שאנחנו אוהבים אותם - אבל בלי אלימות. בואו נעשה מאבק חוקי שיביא לשינוי חקיקה בכל הגנים בארץ. שהכול יהיה דרך החוקים של המדינה בצורה מסודרת. הוקל לי שאחד מההורים לא עמד מאחורי ההצתה. האמנתי שלא מדובר באחד מההורים, כי אנחנו תמיד דיברנו על לעשות מאבק חוקי".

בקושי רב סיפר פרץ על המצב של בנו בן השנה, והטיפול בו בעקבות האירועים הקשים בגן: "הייתה לנו פגישה עם פסיכולוגית ממשרד הרווחה. הילד שלי בוכה בארוחות ולא רוצה לאכול, כנראה בגלל שהיא האביסה אותו. עובדת הרווחה אמרה לנו שזה עניין של זמן עד שזה יחלוף. אני מאחל לכולם שזה יעבור".

"סנגורה של מעודה: "נחשפתם לראיות שהמשטרה רוצה שתראו, אף אחד לא שמע את גרסתה"

עורך דינה של מעודה, גיא עין צבי, אמר לתוכנית "בחצי היום" בכאן רשת ב כי "עבודה של סנגור היא לא קלה, תמיד עובדים נגד מערכת גדולה – מדינת ישראל, הפרקליטות, המשטרה, אנחנו תמיד האנדרדוג, מייצגים את אלה שהחברה לא רוצה בנוכחותם". על הסרטונים המתעדים 18 שעות של התעללות, אמר עורך הדין כי "האמירה שהראיות מדברות בעד עצמן היא בעייתית". לדבריו, "נחשפתם לחלק מהראיות, מה שהמשטרה רוצה שתראו. אנחנו צריכים ללמוד את כל חומר החקירה. אף אחד לא שמע את גרסתה, גם לא אני. השופט האריך את המעצר בהסכמה כדי שנוכל ללמוד את חומר החקירה".

עורך הדין עין צבי הוסיף כי הוא "לא יודע איזה הסבר יכול להניח את הדעת, בואו ניתן לתהליך לפעול". הוא סיפר כי דיבר עם מעודה בשיחה מאוד קצרה, "היום ראיתי אותה לראשונה, רק כדי להסביר לה לקראת מה היא הולכת היום וסיפרתי לה ששרפו את ביתה", והסביר: "חשוד שנמצא במעצר הוא מנותק מהעולם, אף אחד לא סיפר לה".

עוד אמר עורך הדין כי "לחומרי החקירה בכללותם הסנגור יכול להיחשף רק אחרי שהוגש כתב אישום. אותם סרטונים שפורסמו הביאו להצתה המאוד מסוכנת אתמול. בואו לא נתבסס על שברי דברים. לא נחלק ציונים ללקוחות שלי. אנחנו מייצגים אנשים שחשודים, נאשמים ומורשעים בעבירות חמורות, גם כשהדבר לא נוח ולא נעים".

בכתב האישום תוארו המעשים שאותם ביצעה מעודה בגן "בייבי לאב" בראש העין: "היא כיסתה ראשם של הקטינים בשמיכה וישבה עליהם למניעת תזוזה; קשרה ידי קטין באמצעות חוט למשך דקות עד שעות; הרימה קטינים באמצעות אחיזה בכוח בזרוע, הניפה אותם באוויר והכל עד להטחתם ברצפה; טלטלה תינוקות; העמידה פעוטות עם הפנים אל הקיר, לעתים למשך מספר שעות; הצליפה בקטינים באמצעות חיתול, סטרה להם, צבטה ומשכה ראשם של פעוטות לאחור תוך חסימת אפם ופיהם, עד שהתגלעו קשיי נשימה. באחד המקרים הכריחה קטין לאכול תכולת צלחת לתוכה הקיא".

הפופולריים