עד ראייה סתר את גרסת המשטרה: "קודם נשלף אקדח ואחר כך נזרקה אבן"

עד לירי בצעיר: "האבן נזרקה אחרי שנשלף אקדח"
מדריך במועדון נוער סמוך למקום הירי בסלומון טקה סתר את גרסת המשטרה לאירוע. "היורה היה 20-30 מטרים לפחות מהנער. האבן שנזרקה הייתה תוצאה של שליפת האקדח", שיחזר בריאיון ל"סדר יום" בכאן רשת ב
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
זירת הירי בסלומון טקה בקריית חיים, יולי 2019
צילום:

אלי, מדריך ב"נירים", מועדון נוער שנמצא סמוך למקום שבו נהרג אתמול סלומון טקה בקריית חיים, סתר הבוקר (שני) את גרסת המשטרה לאירוע הירי. "קודם נשלף האקדח ואחר כך נזרקה האבן. היורה היה 20-30 מטרים לפחות מהנער. האבן שנזרקה הייתה תוצאה של שליפת האקדח", שחזר המדריך בריאיון לקרן נויבך בתוכנית "סדר יום" בכאן רשת ב.

האזינו לריאיון המלא עם המדריך בנירים

"סלומון טקה ישב איתנו מחוץ למועדון. אחרי שהם הלכו, אחרי כמה דקות, שמעתי צעקות ואבן שנזרקה. באותו רגע ראיתי בחור שולף אקדח ויורה תוך כדי שהוא מקלל. הוא ירה לכיוון פנים הרחוב", הוסיף אלי. המדריך נזכר כי היה ויכוח "שהתפתח מאוד מהר" וכי היו שניים או שלושה נערים במקום.

לדברי המדריך, הדיווחים על כך שהשוטר נפצע מגוחכים. "השוטר הסתובב שם ודיבר בטלפון אחרי הירי. הוא לא היה נראה פצוע בכלל. אני קראתי לאמבולנס. אם אני מבין נכון, המשטרה הוזמנה על ידי היורה כחבר. כשבאתי לשוטר זה היה נראה שכל מה שהוא מנסה לעשות זה להרחיק נערים בלי לברר מה קרה", הוסיף.

"יש שוטרים שהם עבריינים": תגובות נזעמות בעקבות הירי בצעיר

השוטר שירה למוות בצעיר האתיופי נעצר בחשד להריגה. הוא עוכב לחקירה עם סיום הטיפול הרפואי בו בבית החולים. בתוך כך, במשטרה נערכים לגל של מחאות והפרות סדר בעקבות מותו של הצעיר סלומון טקה בקריית חיים. משפחתו של השוטר פונתה מביתה.

אביו של סלומון טקה, דוד, אמר הבוקר כי הוא מחפש צדק. הוא זעק והוסיף: "שאלוהים יעשה צדק עם האנשים שלקחו ילד שעוד לא הספיק כלום בחייו". הבוקר יובא השוטר היורה לדיון בהארכת מעצרו.

הפופולריים