פרשת ישראל ביתנו: 9 חודשי עבודות שירות למנכ"ל תנועת עזרא העולמית

פרשת ישראל ביתנו: עבודות שירות למנכ"ל עזרא
דניאל אלינסון הורשע במתן שוחד לסגנית שר הפנים לשעבר פאינה קירשנבאום. נגזרו עליו 9 חודשי מאסר שהומרו לעבודות שירות. אלינסון הורשע בכך שמימן עבור קירשנבאום טיסות, שהייה בבתי מלון וכי העסיק את בנה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel

בית המשפט המחוזי בתל אביב גזר היום (שני) תשעה חודשי מאסר שירוצו במסגרת עבודות שירות על דניאל אלינסון, מנכ"ל תנועת עזרא העולמית, שהורשע במתן שוחד לסגנית שר הפנים לשעבר פאינה קירשנבאום. אלינסון הורשע, במסגרת פרשת ישראל ביתנו, בכך שמימן עבור קירשנבאום טיסות, שהייה בבתי מלון וכי העסיק את בנה. זאת, תמורת תקציבים לעמותות אותן ניהל מהכספים הקואליציוניים של המפלגה.

לפני כשלושה שבועות תקפה קירשנבאום מעל דוכן העדים את נציגי הפרקליטות. קירשנבאום העידה בפעם הראשונה במשפטה בגין לקיחת שוחד בפרשת ישראל ביתנו ואמרה כי לתובעים אין חמלה אנושית: "איבדתם את זה. סגרתם לי את כל חשבונות הבנק. סגרתם את החשבונות של אמא שלי בת 86. עצרתם את הילדים שלי בשש בבוקר. אין לכם שום חמלה כלי ציבור שאתם בוחנים אותו״. 

בכתב האישום נגד קירשנבאום נטען כי נתנה כספים קואליציוניים לעמותות וקיבלה שוחד בתמורה. קירשנבאום התייחסה בעדות לחלוקת כספים הקואליציוניים: ״בשש שנים חילקתי סדר גודל של מיליארד שקל כספים קואליציוניים. זה נראה לך כסף גדול, אבל מפלגות אחרות קיבלו פי שניים כסף מאתנו".

בחודש יוני האחרון גזר בית המשפט המחוזי בתל אביב שבע שנות מאסר על דאוד גודובסקי, מנכ"ל מפלגת ישראל ביתנו לשעבר שהורשע במסגרת הסדר טיעון במתן שוחד בפרשת השחיתות הגדולה במפלגה. גודובסקי הודה כי קיבל שוחד בכמה מקרים, והזרים כספים קואליציוניים של ישראל ביתנו לגופים שונים ובתמורה קיבל שוחד.

הפופולריים