פרשת המעונות: נדחתה בקשת הפרקליטות לתיקון פסק הדין של שרה נתניהו

נדחתה הבקשה לתיקון פסק הדין של שרה נתניהו
השופט הסביר את הדחייה בכך שלא ייתכן שהפער בין כתב האישום המקורי למתוקן היה מקרי. הבקשה הוגשה עקב סתירה בגזר הדין עליה דווח בכאן חדשות. הפרקליטות דורשת לתקן את גזר הדין משום שנשיא השלום כתב כי הארוחות היו "גם לצרכים ציבוריים" - בניגוד להסדר שבו הודתה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
שרה נתניהו בצאתה מבית המשפט
צילום: צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

בית משפט השלום בירושלים דחה היום (שני) את בקשת הפרקליטות לשנות את בקשת הפרקליטות לתיקון פסק הדין בתיק המעונות. הבקשה הוגשה בעקבות סתירה בגזר הדין של אשת ראש הממשלה, שרה נתניהו, לאחר שנשיא בית משפט השלום כתב שהארוחות שהוזמנו היו גם "לצרכים ציבוריים". זאת בניגוד להסדר שבו הודתה נתניהו, שקבע שהארוחות היו לצרכיה האישיים. 

השופט דחה את הבקשה לתיקון, והסביר כי "בכתב האישום המקורי היה כתוב אורחים פרטיים, ובמתוקן במסגרת ההסדר לא. בית המשפט רשאי להניח שהפער אינו מקרי, ונובע מהמשא ומתן בין הצדדים, אשר הוליד כתב אישום מתוקן". 


רעיית ראש הממשלה הודתה והורשעה אתמול בעבירה של ניצול מכוון של טעות הזולת בלי מרמה. זאת לאחר שיצרה מצג שווא שלפיו במעון הראש הממשלה לא הועסקה מבשלת במשרה מלאה, כדי לזכות במימון לארוחות ממסעדות. בית משפט השלום אישר את הסדר הטיעון בין נתניהו והפרקליטות ולפיו היא תחזיר לקופת המדינה 55 אלף שקלים.

נשיא בית משפט השלום, השופט אביטל חן, אמר בדיון כי נתניהו ביצעה שימוש לא ראוי בכספי ציבור. הוא אמר כי הוטא מעוניין לציין לקולה: "התנהלות הצדדים הייתה כך שעלה שיש בעיות קשות בתיק לפרקליטות. השפים הוזמנו לאורחיהם של ראש הממשלה. אין חולק שאי אפשר להפריד בין הוצאות אישיות לציבוריות. היא נטלה אחריות למעשיה וחסכה זמן שיפוטי רב למעלה מ-100 עדים ושלושה שופטים. חלוף הזמן שעבר גם הוא שיקןל פה". לדבריו העונש המוסכם הוא במתחם האיזון והעונש הראוי. עם סיום הדיון אמרה נתניהו כי סבלה מספיק. השופט חן השיב לה: "אני בטוח".

במקביל, גורם משפטי בכיר הגיב בחריפות לדברי ראש הממשלה שהתייחס להרשעת רעייתו שרה ואמר כי "הסתיים מסע צייד הזוי של ארבע שנים על חמגשיות ואוכל". הגורם אמר כי נתניהו "מתעלם מהודאתה והרשעתה. זהו מסר לא ראוי לציבור שמבזה את מערכת המשפט. שרה נתניהו היא לא דרייפוס".

הפופולריים