3.5 שנות מאסר לצעיר שהורשע במעשה מגונה בבת 4

3.5 שנות מאסר לצעיר שהורשע במעשה מגונה בבת 4
התוקף, אברהם לשם, הורשע בעבירה מקלה, לאחר שכבר הואשם באונס. "זה ביזיון. אנחנו מקווים שהשופטים יבינו את הטעות ויתקנו את העוול", אמרה אמה של הילדה במחאה על גזר הדין, שהתקיימה מחוץ לבית המשפט
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
הפגנה מחוץ לבית המשפט נגד גזר הדין לאברהם לשם
צילום: בלי

בית המשפט המחוזי בירושלים גזר היום (שלישי) שלוש וחצי שנות מאסר על אברהם לשם, בן 26 מקצרין, שהורשע בביצוע מעשה מגונה בילדה בת ארבע. לשם זוכה לפני כחצי שנה מעבירת אונס. בתיק היו ממצאי DNA של לשם ועדות של הילדה.

הורי הילדה הפגינו, יחד עם עשרות בני אדם, מחוץ לבית המשפט במחאה על העונש ודרשו כי לשם יורשע באונס. "יש פה עדות מהימנה. זה ביזיון, אני יודע על עוד ארבעה מקרים של פגיעה בילדים", תקף אביה של הילדה את השופטת. "אנחנו מקווים שהשופטים יבינו את הטעות ויתקנו את העוול", הוסיפה אמה.

ביום ראשון, התראיינה אמה של הילדה לקרן נויבך בתוכנית "סדר יום" בכאן רשת ב וסיפרה מדוע במשך במשך שנתיים לא דיברה על הנושא, ועל תחושת חוסר הצדק המשווע שעולה מהכרעת הדין. "כל מי ששומע את עדות חקירת הילדים שומע את הבת שלי אומרת בצורה מאוד ברורה שאי אפשר לפרש אותה בעוד דרכים - 'הוא נגע בי'", אמרה האם.

האזינו לריאיון עם אמה של הילדה

התקיפה אירעה לפני שנתיים מחוץ לבית כנסת בחג פורים. "הייתה עבירת אונס, אסור למחול לו ואסור להגיד שזו פעם ראשונה. אם לא ייעשה איתו הדין כמו שצריך זו לא תהיה פעם אחרונה", הוסיפה האם.

ההורים התלוננו מיד אחרי שהילדה סיפרה להם על מה שאירע. התוקף אותר באמצעות DNA שנמצא על שמלתה של הילדה, על אף עדותה המהימנה והקוהרנטית של הילדה וחוות הדעת של חוקרת הילדים ועל אף הממצאים הפורנזיים, הרכב השופטים בראשותה של השופטת רבקה פרידמן-פלדמן הרשיע בסעיף מעשה מגונה בלבד. 

במקרה נוסף שאירע לאחרונה ועורר הדים, נאשם ירין שרף בבעילה אסורה בהסכמה של נערה בת 13 במלונית קורונה ביפו. כעת בוחנת הפרקליטות את כתב האישום וההערכה היא כי הוא יוחמר לאונס. כתב האישום נגד שרף, שהוגש בשבוע שעבר, מייחס לו עבירות של בעילה אסורה בהסכמה, הטרדה מינית, איומים, תקיפה ומתן משקה משכר לקטין. אם יוחלט להחמיר את האישום - יהיה מדובר בצעד נדיר ואף תקדימי.

הפופולריים