ביקורת על רן ארז ויפה בן דויד שנעדרו מוועדת החינוך: "שיירדו מהעץ"

ביקורת על רן ארז ויפה בן דוד: "שיירדו מהעץ"
יו"ר ארגון המורים ומזכ"לית הסתדרות המורים לא הגיעו לוועדה בכנסת הבוקר שדנה בנושא חוסר הבהירות סביב סיום שנת הלימודים
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
כיתה ריקה, אילוסטרציה
צילום: צילום: נתי שוחט, פלאש 90

ביקורת נשמעה היום (שני) על יו"ר ארגון המורים, רן ארז, ומזכ"לית הסתדרות המורים, יפה בן דוד, שנעדרו מוועדת החינוך בכנסת. יו"ר הוועדה, חבר הכנסת רם שפע אמר כי "קורא לשניכם לרדת מהעץ, ולגלות אחריות לטובת המורים והתלמידים שמחכים להחלטות".

הוועדה התכנסה היום ברקע המשבר מול ארגון המורים לישיבה בנושא חוסר הבהירות סביב סיום שנת הלימודים. הוועדה דנה במועד סיום שנת הלימודים, מבחני הבגרות ומסיבות הסיום. בדיון השתתף גם יו"ר מרכז השלטון המקומי חיים ביבס.

אתמול הודיע שר החינוך יואב גלנט כי שנת הלימודים לתלמידי כיתות ז'-י' תסתיים ב-1 ביולי. השר ציין כי הוא לא שולל פנייה לבית הדין אם ארגון המורים - שתכנן לסיים את השנה בסוף השבוע - ישבית את הלימודים בכיתות י'. עוד הוחלט כי ההכנה לבגרויות לתלמידי כיתות יא'-יב' תתקיים בין התאריכים: 22 ביוני ל-27 ביולי.

הבוקר אמר יו"ר התאגדות מנהלי בתי הספר, מנשה לוי בריאיון לתוכנית "קלמן ליברמן" בכאן רשת ב כי "משרד החינוך נוקט אלימות שלטונית". לוי הוסיף כי המשרד לא הודיע על לוח הזמנים לסיום הלימודים, אלא פיזר איומים. "ככה מנהלים יחסי עבודה במדינה דמוקרטית? ככה מנהלים מערכת חינוך?", תהה.

הפופולריים